Skip to navigation Skip to content Skip to footer
No Event
Sat Feb 03
11 a.m. / 1 p.m.
Bob Shannon Invitational 5th Place
in Granville, Ohio
Fri Feb 09
5 p.m. / 6:40 p.m.
at Ohio Wesleyan Open 4th Place
in Delaware, Ohio
Sat Feb 10
12 p.m.
at All-Ohio Championships 11th Place
in Westerville, Ohio
Mon Feb 12
9:00 a.m.
at 'Southern Indoor Challenge 7th Place
in Birmingham, Ala.
Sat Feb 17
12 p.m. / 2:30 p.m.
at Kenyon Classic 9th Place
in Gambier, Ohio
Sat Feb 17
10 a.m. / 11 a.m.
at Kent State Tune Up
in Kent, Ohio
Fri Feb 23
5 p.m. / 7 p.m.
NCAC Last Chance Meet
in Granville, Ohio
Sat Feb 24
1 p.m.
NCAC Combined Events Championships
in Granville, Ohio
Sun Feb 25
1:15 p.m.
NCAC Combined Events Championships
in Granville, Ohio
Fri Mar 02
at NCAC Indoor Championship
in Crawfordsville, Ind.
Sat Mar 03
at NCAC Indoor Championship 7th Place
in Crawfordsville, Ind.
Fri Mar 16
at Washington & Lee University
in Lexington City, Va.
Sat Mar 17
at Washington & Lee University
in Lexington City, Va.
Sat Mar 31
at Carnegie Mellon Quad Meet 3rd Place
in Pittsburgh, Pa.
Fri Apr 06
at Marv Frye Invitational
in Delaware, Ohio
Sat Apr 07
at Marv Frye Invitational
in Delaware, Ohio
Sat Apr 14
at All-Ohio Championships 7th Place
in Delaware, Ohio
Fri Apr 20
at Jesse Owens Classic
in Columbus, Ohio
Sat Apr 21
at Jesse Owens Classic
in Columbus, Ohio
Sat Apr 21
at Kenyon Spring Invitational 6th Place
in Gambier, Ohio
Fri Apr 27
Big Red Invitational
in Granville, Ohio
Sat Apr 28
at NCAC Combined Events Championships
in Oberlin, Ohio
Sun Apr 29
at NCAC Combined Events Championships
in Oberlin, Ohio
Fri May 04
12 p.m.
at NCAC Championship
in Meadville, Pa.
Sat May 05
10 a.m.
at NCAC Championship 5th Place
in Meadville, Pa.
Fri May 11
2:00 pm
at Harrison Dillard Twilight
in Berea, Ohio
Wed May 16
at Gregory Invitational
in Naperville, Ill.
Thu May 17
at Gregory Invitational
in Naperville, Ill.
Thu May 17
at Great Lakes Elite Meet
in Delaware, Ohio
View Full Schedule

Licensed to On The Mark Timing - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 2/3/2018 08:05 PM
                      Bob Shannon Invitational - 2/3/2018                      
                        Hosted by:  Denison University                         
                            Site:  Mitchell Center                             
                                    Results                                    
 
Men 60 Meter Dash
===================================================================
    Mitchell: M  6.88  3/8/2014    Victor Banjo, Wittenberg                    
     Denison: D  6.99  3/8/2014    Quenton Richards, Denison                   
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Zavien Parker             FR Rio Grande                7.03q  3 
  2 Tellis Horne              FR Rio Grande                7.07q  6 
  3 Joseph Joe                SO Mount Vernon              7.10q  4 
  4 Delontaye Morrow          JR Ohio Wesleya              7.16q  2 
  5 Carl Jones Jr.            JR Mount Vernon              7.18q  5  7.179
  5 Nicolas Stewart           SO Roanoke                   7.18q  3  7.179
  7 Rahmon Davis              FR Mount Vernon              7.21q  1 
  8 Frankie Steward           FR Thomas More               7.23q  2  7.223
  9 Marquis Sena              FR Ohio Wesleya              7.23   1  7.228
 10 Jack Ryan                 FR Washington &              7.24   6 
 11 Clinton Campbell          SR Rio Grande                7.26   7 
 12 Xavier O'Brien            FR Roanoke                   7.29   5 
 13 Thomas Mansfield          SR Carnegie Mel              7.37   7 
 14 Will Richter              SO Carnegie Mel              7.39   1  7.384
 14 Devon Brown               FR Denison                   7.39   4  7.384
 16 TJ Moore                  SO Thomas More               7.39   2  7.390
 17 Malik Johnson             FR Rio Grande                7.40   5 
 18 Zachary Taylor            FR Washington &              7.41   4  7.407
 19 Nick Jackson              SO Ohio Wesleya              7.41   7  7.409
 20 Drake Pence               FR Wooster                   7.42   7  7.411
 21 Jonah Barnett             FR Mount Vernon              7.42   6  7.417
 22 Michael Cai               FR Carnegie Mel              7.44   5 
 23 Stew German               JR Mount Vernon              7.45   7 
 24 Jordon Templeton-Harris   SO Washington &              7.47   4  7.467
 25 Peyton Vining             FR Denison                   7.47   4  7.468
 26 Troy Crawley              FR Roanoke                   7.51   5 
 27 David Carter              JR Denison                   7.52   6  7.512
 28 Justin Fox                JR Wooster                   7.52   2  7.518
 29 Grant Balogh              FR Denison                   7.52   4  7.520
 30 Jabriri Davis             FR Ohio Wesleya              7.54   1 
 31 Alex Dignazio             SR St. Vincent               7.60   6  7.592
 32 Adrian Shields            SR Rio Grande                7.60   3  7.595
 33 Alex Barrett              SO Ohio Wesleya              7.60   3  7.598
 34 Jacob Coplin              SO Denison                   7.62   3 
 35 Alexander Workman         SO Mount Vernon              7.64   5 
 36 Tanguy Dauphin            SR Carnegie Mel              7.67   7 
 37 Daschle Facemeyer         JR Rio Grande                7.69   2 
 38 Dhroovaa Khannan          SO Carnegie Mel              7.70   6 
 39 Kamari Spencer            FR Muskingum                 7.73   4 
 40 Derek Stover              SR Muskingum                 7.74   7 
 41 Alex Chin                 JR Denison                   7.76   6 
 42 Ar'Reon Watson            SR Kenyon                    7.78   1 
 43 Corbin Turner             FR Roanoke                   7.80   1 
 44 Roger An                  SR Wooster                   7.82   5 
 45 Donta Radcliffe           FR Muskingum                 7.83   2 
 46 Hunter Lewis              SO Denison                   7.91   2 
 47 Jackson Schorer           FR Kenyon                    7.97   4 
 
Men 60 Meter Dash
=======================================================================
    Mitchell: M  6.88  3/8/2014    Victor Banjo, Wittenberg                    
     Denison: D  6.99  3/8/2014    Quenton Richards, Denison                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Zavien Parker             FR Rio Grande                7.02   10   
  2 Tellis Horne              FR Rio Grande                7.04    8   
  3 Carl Jones Jr.            JR Mount Vernon              7.10    6   
  4 Joseph Joe                SO Mount Vernon              7.15    5   
  5 Delontaye Morrow          JR Ohio Wesleya              7.17    4   
  6 Nicolas Stewart           SO Roanoke                   7.22    3    7.212
  7 Rahmon Davis              FR Mount Vernon              7.22    2    7.217
  8 Frankie Steward           FR Thomas More               7.22    1    7.220
 
Men 200 Meter Dash
==========================================================================
    Mitchell: M 22.21  3/8/2014    Colin McShane, Ohio Wesleyan                
     Denison: D 22.58  2009        Michael Barnes, Denison                     
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Zavien Parker             FR Rio Grande               22.44   2  10   
  2 Tellis Horne              FR Rio Grande               22.50   2   8   
  3 Clinton Campbell          SR Rio Grande               22.98   2   6   
  4 Tommy Davis               JR Ohio Wesleya             23.18   1   5   
  5 Xavier O'Brien            FR Roanoke                  23.26   3   4   
  6 Delontaye Morrow          JR Ohio Wesleya             23.30   1   3   
  7 Jonah Barnett             FR Mount Vernon             23.67   4   2   
  8 Frankie Steward           FR Thomas More              23.69   5   1   
  9 Nick Jackson              SO Ohio Wesleya             23.78   3 
 10 Justin Friday             SO Ohio Wesleya             23.86   3  23.851
 11 Fred Stinson              SR Muskingum                23.86   5  23.856
 12 Will Richter              SO Carnegie Mel             23.93   4 
 13 Jabriri Davis             FR Ohio Wesleya             24.08   5 
 14 Peyton Vining             FR Denison                  24.30   6 
 15 Devan Boyer               SR Muskingum                24.34   5 
 16 Kevin Towle               JR Kenyon                   24.36   4  24.352
 17 Connor Whitaker           SO Mount Vernon             24.36   4  24.355
 18 Troy Crawley              FR Roanoke                  24.38   6 
 19 Hamzah Massaquoi          SO Washington &             24.40   6 
 20 Rahmon Davis              FR Mount Vernon             24.41   8 
 21 Alex Dignazio             SR St. Vincent              24.42   6 
 22 Alex Barrett              SO Ohio Wesleya             24.43   5 
 23 Qiyam Stewart             FR Kenyon                   24.53   3 
 24 Tanguy Dauphin            SR Carnegie Mel             24.57   2 
 25 Jack Ryan                 FR Washington &             24.70   6 
 26 Adrian Shields            SR Rio Grande               24.99   4 
 27 Ryan Dec                  FR Denison                  25.19   1 
 28 Michael Cai               FR Carnegie Mel             25.40   1 
 29 Roger An                  SR Wooster                  25.78   7 
 30 Andrew James              SO Thomas More              26.34   8 
 31 Jackson Schorer           FR Kenyon                   26.69   7 
 32 Nick Fulton               FR Muskingum                27.05   7 
 33 Sebastian Lambert         SO St. Vincent              27.32   7 
 34 Maxwell Giarrusso         FR Denison                  27.38   8 
 
Men 400 Meter Dash
==========================================================================
    Mitchell: M 49.28  2/14/1998   Bill McFarlane, Muskingum                   
     Denison: D 48.84  1986        Scott Shorney, Denison                      
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Micah Ray                 FR Roanoke                  51.93   2  10   
  2 Isaac Mills               JR Carnegie Mel             52.22   1   8   
  3 Tommy Davis               JR Ohio Wesleya             52.71   2   6   
  4 Sterling Smith            FR Rio Grande               52.75   1   5   
  5 Corey Young               SO Thomas More              53.26   3   4   
  6 Grant Johnson             FR Carnegie Mel             53.54   2   3   
  7 Dwight Nelson             JR Washington &             53.61   3   2   
  8 Aaron Rogers              FR Roanoke                  54.05   2   1   
  9 Fred Stinson              SR Muskingum                54.27   1 
 10 Paul Houston              SO Roanoke                  54.50   4 
 11 Hamzah Massaquoi          SO Washington &             54.71   4 
 12 Jack Petrecca             JR Wooster                  55.28   3 
 13 Myles Parker              JR Wooster                  55.33   5 
 14 Daschle Facemeyer         JR Rio Grande               55.39   4 
 15 Luke Couchman             FR Mount Vernon             55.48   5 
 16 Quinton Broomfield        JR Ohio Wesleya             55.49   1 
 17 Shawndale Mincy           FR Thomas More              56.06   5 
 18 Marvell Conner            SO Mount Vernon             56.30   4 
 19 Kevin Kelly               FR Carnegie Mel             56.53   4 
 20 Michael Bonebrake            Denison Alumni           57.77   2 
 21 Ethan Bradley             SO Kenyon                   57.83   6 
 22 Roger An                  SR Wooster                  58.11   6 
 23 Demario Jordan            FR Rio Grande               58.17   5 
 24 Sebastian Lambert         SO St. Vincent            1:01.14   6 
 25 Yongxiang Zhao            FR Kenyon                 1:02.31   6 
 26 Jackson Pine              SR Kenyon                 1:04.37   3 
 
Men 800 Meter Run
==========================================================================
    Mitchell: M 1:52.72  3/3/2003    Geoff Lambert, Wabash                     
     Denison: D 1:54.14  2007        Lex Hultquist, Denison                    
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Evan Larrick              SR Carnegie Mel           1:59.54   1  10   
  2 Ryan Lesmez               SO Ohio Wesleya           2:00.92   1   8   
  3 Laurence Jaross           SR St. Vincent            2:00.95   1   6   
  4 Christopher Loos          JR Thomas More            2:01.19   2   5   
  5 Darcy Isaiah              SO Ohio Wesleya           2:01.96   1   4   
  6 Michael Cabral            FR Carnegie Mel           2:02.35   2   3   
  7 Zach Munn                 SR Denison                2:03.30   1   2   
  8 Kevin Waterman            SR Roanoke                2:03.80   1   1   
  9 Benjamin Foster           SO Denison                2:03.93   2 
 10 Ben Heim                  FR Washington &           2:04.62   1 
 11 Muhamed Bicic             FR Carnegie Mel           2:04.80   2 
 12 Alan Holdheide            FR Rio Grande             2:04.88   1 
 13 Matt Klonowski            FR Wooster                2:04.91   3 
 14 Brian Lief                JR Wooster                2:05.35   1 
 15 Matias Jonsson            FR Carnegie Mel           2:05.84   2 
 16 John Soppanish            SO Muskingum              2:06.25   2 
 17 Ben Weinberg              SR Kenyon                 2:06.26   3 
 18 Kudzovi Nuakey            FR Ohio Wesleya           2:06.31   2 
 19 Will Greene               SO St. Vincent            2:06.53   2 
 20 Frankie King              FR St. Vincent            2:06.70   1 
 21 Matthew Karee             FR Carnegie Mel           2:06.91   2 
 22 Dan Sharp                 SO Mount Vernon           2:06.98   2 
 23 Alec Carlson              SO Roanoke                2:07.88   3 
 24 Zachary Dalton            FR Roanoke                2:07.96   3 
 25 Ronny Smith               JR Thomas More            2:09.23   4 
 26 Graham MacFarquhar        FR Carnegie Mel           2:09.56   5 
 27 Logan Skolosh             SO Muskingum              2:09.57   3 
 28 Charles Nilson            FR Carnegie Mel           2:10.20   4 
 29 Aedan Pettit              SO Wooster                2:10.34   2 
 30 Kyler Brock               FR Ohio Wesleya           2:11.13   4 
 31 Paul Neubauer             FR Kenyon                 2:11.35   5 
 32 Nick Weiss                FR Mount Vernon           2:11.42   4 
 33 Brandon West              SR Thomas More            2:11.55   3 
 34 Logan Osborne             FR Muskingum              2:12.30   5 
 35 Jake Dennie                  Denison Alumni         2:12.96   5 
 36 Alexander Workman         SO Mount Vernon           2:13.20   5 
 37 Alec Drabish              SO Washington &           2:13.30   3 
 38 Hunter Yoder              FR Mount Vernon           2:13.58   5 
 39 Noah Trunzo               FR Washington &           2:13.87   3 
 40 Aidan Enright             FR Wooster                2:14.95   3 
 41 Josh Weigand              SO Muskingum              2:15.37   4 
 42 Colin Wall                SR Roanoke                2:15.41   4 
 43 Chris Lawson              SR Thomas More            2:15.80   5 
 44 Thomas Guidotti           FR Kenyon                 2:16.13   5 
 45 Andrew Carter             SR Transylvania           2:17.54   5 
 46 George Goldman            SO Kenyon                 2:19.37   4 
 47 Andrew Murray             JR Muskingum              2:19.99   4 
 48 Chris Stoll               SR Kenyon                 2:27.19   5 
 49 Dean Freitag              FR Rio Grande             2:32.12   5 
 
Men 1 Mile Run
==========================================================================
    Mitchell: M 4:10.84  3/6/2010    Tony Dipre, Allegheny                     
     Denison: D 4:12.15  2/18/2012   Makorobondo "Dee" Salukombo, Denison      
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Arthur Dzieniszewski      FR Carnegie Mel           4:22.19   1  10   
  2 Harley Moyer              JR Washington &           4:22.29   1   8   
  3 Liam Walsh                SO Carnegie Mel           4:23.62   1   6   
  4 Evan Yukevich             SO Carnegie Mel           4:24.74   1   5   
  5 Benjamin Foster           SO Denison                4:27.21   1   4   
  6 Ben Heim                  FR Washington &           4:31.32   1   3   
  7 Nick Horton               SR Ohio Wesleya           4:32.67   1   2   
  8 Mark Moody                JR Carnegie Mel           4:40.40   1   1   
  9 Trey Razanauskas          FR Washington &           4:43.16   2 
 10 Ben Bratzler              FR Kenyon                 4:44.33   2 
 11 Ahmed Hamed               SO Ohio Wesleya           4:44.63   1 
 12 Ryan Auld                 SR Carnegie Mel           4:45.47   1 
 13 Alec Drabish              SO Washington &           4:47.57   2 
 14 Ronny Smith               JR Thomas More            4:49.43   2 
 15 Josh Queener              SO Ohio Wesleya           4:50.27   2 
 16 Darian Pacula             SR Mount Vernon           4:50.33   2 
 17 Athey Crump               SO Roanoke                4:51.62   2 
 18 Nick Weiss                FR Mount Vernon           4:53.21   3 
 19 Daniel Hojnacki           SR Kenyon                 4:53.90   3 
 20 Patrick Ahlgren           FR Kenyon                 4:54.53   2 
 21 Andrew Gold               JR Wooster                4:55.34   2 
 22 Hunter Yoder              FR Mount Vernon           4:55.64   3 
 23 Ben Loeper                SO Ohio Wesleya           4:56.48   2 
 24 Andrew Murray             JR Muskingum              5:01.40   3 
 25 Sam Cain                  FR Muskingum              5:02.07   3 
 26 Andrew Wedeking           SO Kenyon                 5:06.01   3 
 27 Andrew Carter             SR Transylvania           5:07.49   3 
 28 Luke Glenn                FR Thomas More            5:11.54   3 
 29 Ben James                 FR Mount Vernon           5:22.40   3 
 30 Dean Freitag              FR Rio Grande             5:38.35   3 
 
Men 3000 Meter Run
=======================================================================
    Mitchell: M 8:24.24  2/22/2013   Stewar Jones, Wheeling Jesuit             
     Denison: D 8:33.45  3/3/2012    Makorobondo "Dee" Salukombo, Denison      
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 George Harter             JR Carnegie Mel           8:50.05   10   
  2 William Mitchell          JR Carnegie Mel           8:57.15    8   
  3 Harley Moyer              JR Washington &           9:07.83    6   
  4 Hunter Hartshorne         SO Carnegie Mel           9:12.18    5   
  5 Mohamed Farah             FR Rio Grande             9:13.27    4   
  6 Eli Urban                 SO St. Vincent            9:16.58    3   
  7 Noah Menuez               JR Mount Vernon           9:18.84    2   
  8 Shane Burkhart            JR Washington &           9:21.89    1   
  9 Daniel Frame              JR Ohio Wesleya           9:23.09  
 10 Brennan Crawford          JR Mount Vernon           9:26.06  
 11 Oscar Ramirez             SO Thomas More            9:27.30  
 12 Ross Klocke               JR Thomas More            9:31.97  
 13 Nick Barry                FR Ohio Wesleya           9:45.73  
 14 Hyuga Uchida              JR Wooster                9:47.33  
 15 Doug McIntire             SO Muskingum              9:52.25  
 16 Darian Pacula             SR Mount Vernon           9:54.01  
 17 Jackson Todd              FR Wooster                9:59.39  
 18 Jonas Wudkwych            FR St. Vincent           10:00.56  
 
Men 5000 Meter Run
=======================================================================
    Mitchell: M 14:40.42  3/7/2003    Dan Princic, Allegheny                   
     Denison: D 14:21.20  3/10/2012   Makorobondo "Dee" Salukombo, Denison     
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Naveen Pai                FR Carnegie Mel          15:20.22   10   
  2 Harrison Branch-Shaw      SO Carnegie Mel          15:30.70    8   
  3 Trey Razanauskas          FR Washington &          15:41.29    6   
  4 Jacob Halasowski          JR Carnegie Mel          15:45.09    5   
  5 Howard Daniels            SR Roanoke               15:54.70    4   
  6 Michael Campbell          JR Thomas More           16:01.86    3   
  7 Jackson Feinknopf         JR Wooster               16:09.68    2   
  8 Vincent Lewis             SO Kenyon                16:11.25    1   
  9 Tommy Johnson             SO Kenyon                16:16.61  
 10 Nicolas Motta             FR Carnegie Mel          16:19.74  
 11 Kyle Rose                 JR Kenyon                16:27.90  
 12 Jacob Lofton              JR Mount Vernon          16:32.87  
 13 Clayton Watters           SO Denison               16:35.38  
 14 Sam Beech                    Denison Alumni        16:42.35  
 15 William Koenig            SR Wooster               16:46.71  
 16 Adam Cromwell             FR Denison               16:47.51  
 17 John Franz                FR Muskingum             17:07.20  
 18 Rhys Fitschen-Brown       SO Denison               17:13.76  
 19 Darrell Corn              FR Transylvania          17:15.29  
 20 Nathan Gordon             SO Kenyon                18:39.26  
 21 Henri Hegemier            FR Denison               19:38.60  
 
Men 60 Meter Hurdles
===================================================================
    Mitchell: M  8.19  3/8/2014    Ronni Posthauser, Wabash                    
     Denison: D  8.72  2/18/2017   Isaac Reed, Denison                         
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Quinton Broomfield        JR Ohio Wesleya              8.69q  2 
  2 Tanner Burton             FR Roanoke                   8.80q  1 
  3 Colton Orr                SR Kenyon                    8.93q  2 
  4 Isaac Reed                JR Denison                   9.00q  1 
  5 Connor Whitaker           SO Mount Vernon              9.06q  2 
  6 Andrew James              SO Thomas More               9.42q  2 
  7 Derek Stover              SR Muskingum                 9.50q  2 
  8 James Dixie               SO Denison                   9.53q  1 
  9 Jack Ruddy                SO Denison                   9.73   2 
 10 Dwight Nelson             JR Washington &              9.83   1 
 11 Austin Miller             SO Mount Vernon              9.93   1 
 12 Maxwell Giarrusso         FR Denison                  11.09   2 
 
Men 60 Meter Hurdles
=======================================================================
    Mitchell: M  8.19  3/8/2014    Ronni Posthauser, Wabash                    
     Denison: D  8.72  2/18/2017   Isaac Reed, Denison                         
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Quinton Broomfield        JR Ohio Wesleya              8.70   10   
  2 Isaac Reed                JR Denison                   8.83    8   
  3 Connor Whitaker           SO Mount Vernon              8.90    6   
  4 Tanner Burton             FR Roanoke                   8.94    5   
  5 Colton Orr                SR Kenyon                    8.95    4   
  6 Andrew James              SO Thomas More               9.30    3   
  7 Derek Stover              SR Muskingum                 9.31    2   
  8 James Dixie               SO Denison                  10.11    1   
 
Men 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    Mitchell: M 1:29.99  3/8/2014    Ohio Wesleyan                             
                         C McShane, M Hunter, B Brunett, A Turner          
    Mitchell: M 1:29.99  3/3/2000    Ohio Weslyan                              
                         J Martin, C Choice, M Churpek, T Stillman         
     Denison: D 1:32.07  2001        Denison                                   
                         S Hinkson, A Rosenzweig, A Hulbirt, H Winn        
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ohio Wesleyan                                       1:33.41   1  10   
     1) Delontaye Morrow JR             2) Tommy Davis JR                 
     3) Marquis Sena FR                 4) Griffin Peyton SR              
  2 Mount Vernon Nazarene                               1:35.04   1   8   
     1) Jonah Barnett FR                2) Luke Couchman FR               
     3) Connor Whitaker SO              4) Carl Jones Jr. JR              
  3 Thomas More                                         1:35.70   1   6   
     1) Corey Young SO                  2) Ryan Jackson, Jr. JR           
     3) Montez Taylor FR                4) Frankie Steward FR             
  4 Carnegie Mellon                                     1:35.76   2   5   
     1) Will Richter SO                 2) Tanguy Dauphin SR              
     3) Rai Walters SO                  4) Isaac Mills JR                 
  5 Carnegie Mellon  'B'                               x1:36.25   2 
     1) Cameron Smith SR                2) Frederick Dauphin SO           
     3) Reed Farber JR                  4) Eloy Fernandez SR              
  6 Wooster                                             1:37.24   1   4   
     1) Justin Fox JR                   2) Myles Parker JR                
     3) Camryn Pollard FR               4) Drake Pence FR                 
  7 Denison                                             1:37.28   1   3   
     1) Grant Balogh FR                 2) Alex Chin JR                   
     3) Devon Brown FR                  4) Jack Ruddy SO                  
  8 Muskingum                                           1:38.98   2   2   
     1) Blake Weidner SR                2) Fred Stinson SR                
     3) Devan Boyer SR                  4) Kamari Spencer FR              
 
Men 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    Mitchell: M 3:19.74  2/23/2001   Miami University                          
     Denison: D 3:21.77  1999        Denison                                   
                         S Hinkson, A Rosenzweig, A Hulbirt, H Winn        
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Roanoke                                             3:31.54   1  10   
     1) Xavier O'Brien FR               2) Aaron Rogers FR                
     3) Paul Houston SO                 4) Micah Ray FR                   
  2 Rio Grande                                          3:31.95   1   8   
     1) Clinton Campbell SR             2) Sterling Smith FR              
     3) Tellis Horne FR                 4) Zavien Parker FR               
  3 Carnegie Mellon  'C'                               x3:33.21   1 
     1) Grant Johnson FR                2) Liam Walsh SO                  
     3) Evan Larrick SR                 4) Isaac Mills JR                 
  4 Thomas More                                         3:37.30   2   6   
     1) Christopher Loos JR             2) Zach Hans SR                   
     3) TJ Moore SO                     4) Corey Young SO                 
  5 Ohio Wesleyan                                       3:37.84   1   5   
     1) Darcy Isaiah SO                 2) Kudzovi Nuakey FR              
     3) Nick Horton SR                  4) Ryan Lesmez SO                 
  6 Mount Vernon Nazarene                               3:40.99   3   4   
     1) Luke Couchman FR                2) Nick Weiss FR                  
     3) Marvell Conner SO               4) Noah Nordquist SO              
  7 Wooster                                             3:41.69   1   3   
     1) Myles Parker JR                 2) Brian Lief JR                  
     3) Aedan Pettit SO                 4) Jack Petrecca JR               
  8 Carnegie Mellon                                     3:44.72   1   2   
     1) Kevin Frey FR                   2) Charles Nilson FR              
     3) Matthew Karee FR                4) Evan Yukevich SO               
  9 Muskingum                                           3:44.79   2   1   
     1) Fred Stinson SR                 2) John Soppanish SO              
     3) Logan Osborne FR                4) Doug McIntire SO               
 10 Kenyon                                              3:47.21   2 
     1) Kevin Towle JR                  2) Ben Bratzler FR                
     3) Ar'Reon Watson SR               4) Qiyam Stewart FR               
 11 Roanoke  'B'                                       x3:47.74   3 
     1) Athey Crump SO                  2) Zachary Dalton FR              
     3) Tucker McKay SO                 4) Colin Wall SR                  
 12 Thomas More  'B'                                   x3:52.75   3 
     1) Ryan Jackson, Jr. JR            2) Andrew James SO                
     3) Zack Osburg SO                  4) Chris Lawson SR                
 13 Ohio Wesleyan  'B'                                 x3:53.86   3 
     1) Nick Jackson SO                 2) Ben Loeper SO                  
     3) Ahmed Hamed SO                  4) Kyler Brock FR                 
 14 Wooster  'B'                                       x3:54.41   2 
     1) Camryn Pollard FR               2) Andrew Gold JR                 
     3) Justin Fox JR                   4) Matt Klonowski FR              
 -- Denison                                                 DNF   3 
     1) Isaac Andrews SO                2) Benjamin Foster SO             
     3) Zach Munn SR                    4) Jack Ruddy SO                  
 
Men Distance Medley
=======================================================================
    Mitchell: M 10:17.53  2/23/2001   Cedarville                               
                          j Mark, C Reynolds, E Nehus, S Reyes              
     Denison: D 10:21.32  2009        Denison                                  
                          L Hulquist, m Barnes, B Pendery, D Salukombo      
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Carnegie Mellon                                    10:43.25   10   
     1) Muhamed Bicic FR                2) Michael Cai FR                 
     3) Michael Cabral FR               4) Matthew Karee FR               
  2 St. Vincent (Pa.)                                  10:43.40    8   
     1) Laurence Jaross SR              2) Eli Urban SO                   
     3) Frankie King FR                 4) Will Greene SO                 
  3 Thomas More                                        11:01.66    6   
     1) Oscar Ramirez SO                2) Zack Osburg SO                 
     3) Brandon West SR                 4) Ross Klocke JR                 
  4 Mount Vernon Nazarene                              11:12.71    5   
     1) Brennan Crawford JR             2) Noah Nordquist SO              
     3) Dan Sharp SO                    4) Noah Menuez JR                 
  5 Roanoke                                            11:29.74    4   
     1) Nathaniel Willis SO             2) Tucker McKay SO                
     3) Alec Carlson SO                 4) Devyn Heron FR                 
 
Men High Jump
=================================================================================
    Mitchell: M 2.12m  1999        Tremaine Young 6-11.5, Ohio University      
     Denison: D 2.05m  1980        James Jones 6-8.75, Denison                 
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Sam Nordquist             SR Mount Vernon             1.97m    6-05.50  10   
  2 Reed Farber               JR Carnegie Mel             1.85m    6-00.75   8   
  3 Blake Weidner             SR Muskingum                1.85m    6-00.75   6   
  4 Delontaye Morrow          JR Ohio Wesleya             1.80m    5-10.75   5   
  5 Jordan Wallace            JR Muskingum                1.75m    5-08.75   4   
  6 Matthew Sloan             FR Carnegie Mel             1.75m    5-08.75   3   
 -- Zack Osburg               SO Thomas More                 NH            
 -- Tanguy Dauphin            SR Carnegie Mel                NH            
 -- Cameron Smith             SR Carnegie Mel                NH            
 
Men Pole Vault
=================================================================================
    Mitchell: M 5.55m  3/7/2003    Jeremy Scott 18-2.75, Allegheny             
     Denison: D 4.91m  1971        Charles Best 16-1.5, Denison                
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Thomas Mansfield          SR Carnegie Mel             4.40m   14-05.25  10   
  2 Alexander Liu             FR Carnegie Mel             4.25m   13-11.25   8   
  3 Alan Holdheide            FR Rio Grande               4.10m   13-05.25   6   
  4 Jon Murphy                FR Carnegie Mel             4.10m   13-05.25   5   
  5 Corbin Turner             FR Roanoke                  3.95m   12-11.50   4   
  6 RJ Whitehill              SO Thomas More              3.80m   12-05.50   2.50
  6 Branden Brookfield        SO Transylvania             3.80m   12-05.50   2.50
  8 Eli Willis                FR Rio Grande               3.80m   12-05.50   0.50
  8 Ryan Everidge             SO Thomas More              3.80m   12-05.50   0.50
 10 Jacob Nowell              SR Wooster                  3.65m   11-11.75 
 11 Alexander Workman         SO Mount Vernon             3.65m   11-11.75 
 12 Dylan Lew                 FR Carnegie Mel             3.65m   11-11.75 
 13 Church Humphreys          SR Denison                  3.50m   11-05.75 
 14 Austin Miller             SO Mount Vernon             3.35m   10-11.75 
 15 Jordan Wallace            JR Muskingum                3.05m   10-00.00 
 -- Nick Fulton               FR Muskingum                   NH            
 
Men Long Jump
=================================================================================
    Mitchell: M 6.97m  1/26/2002   Craig Neely 22-10.5, Ohio Wesleyan          
     Denison: D 7.46m  1987        Scott Shorney 24-5.75, Denison              
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Rai Walters               SO Carnegie Mel             6.50m   21-04.00  10   
  2 David Carter              JR Denison                  6.46m   21-02.50   8   
  3 Blake Weidner             SR Muskingum                6.45m   21-02.00   6   
  4 Stew German               JR Mount Vernon             6.40m   21-00.00   5   
  5 Zachary Taylor            FR Washington &             6.34m   20-09.75   4   
  6 Logan Winkler             JR Thomas More              6.32m   20-09.00   3   
  7 Tanner Orr                JR Kenyon                   6.30m   20-08.00   2   
  8 Jacob Coplin              SO Denison                  6.21m   20-04.50   1   
  9 Frederick Dauphin         SO Carnegie Mel             6.09m   19-11.75 
 10 Jabriri Davis             FR Ohio Wesleya             6.06m   19-10.75 
 11 Jarrett Art               JR Wooster                  6.01m   19-08.75 
 12 Devon Brown               FR Denison                  5.87m   19-03.25 
 13 Alex Barrett              SO Ohio Wesleya             5.82m   19-01.25 
 14 Isaac Reed                JR Denison                  5.72m   18-09.25 
 15 Cameron Smith             SR Carnegie Mel             5.71m   18-09.00 
 16 Nathan Mccullough         JR Transylvania             5.65m   18-06.50 
 17 Eloy Fernandez            SR Carnegie Mel             5.63m   18-05.75 
 18 Alexander Workman         SO Mount Vernon             5.59m   18-04.25 
 19 Ryan Everidge             SO Thomas More              5.16m   16-11.25 
 20 Trevor Meal               FR Washington &             4.96m   16-03.25 
 
Men Triple Jump
=================================================================================
    Mitchell: M 14.44m  3/1/2002    Craig Neely 47-4.75, Ohio Wesleyan         
     Denison: D 14.43m  2/27/2015   Wallace Branche 47-4.25, Denison           
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 David Carter              JR Denison                 13.95m   45-09.25  10   
  2 Frederick Dauphin         SO Carnegie Mel            13.05m   42-09.75   8   
  3 Eloy Fernandez            SR Carnegie Mel            13.05m   42-09.75   6   
  4 James Dixie               SO Denison                 12.74m   41-09.75   5   
  5 Grant Johnson             FR Carnegie Mel            12.66m   41-06.50   4   
  6 Reed Farber               JR Carnegie Mel            12.26m   40-02.75   3   
  7 Matthew Sloan             FR Carnegie Mel            12.22m   40-01.25   2   
  8 Nathan Mccullough         JR Transylvania            12.09m   39-08.00   1   
  9 Logan Winkler             JR Thomas More             12.07m   39-07.25 
 10 Darien Rameriz-Wilson     FR Ohio Wesleya            12.06m   39-07.00 
 11 Dhroovaa Khannan          SO Carnegie Mel            11.82m   38-09.50 
 12 Zachary Taylor            FR Washington &            11.66m   38-03.25 
 13 Devan Boyer               SR Muskingum               11.25m   36-11.00 
 14 Trevor Meal               FR Washington &            11.11m   36-05.50 
 -- Stew German               JR Mount Vernon              FOUL            
 -- Thomas Helsel             SR Wooster                   FOUL            
 
Men Shot Put
=================================================================================
    Mitchell: M 17.88m  2/22/2014   John Peranzi 58-8, Ohio Wesleyan           
     Denison: D 14.56m  1964        Art Morrow 49-9.5, Denison                 
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Joey McDonald             JR Mount Vernon            16.19m   53-01.50  10   
  2 Alex Nichols              SR Rio Grande              15.46m   50-08.75   8   
  3 Jarrod Webb               JR Washington &            15.12m   49-07.25   6   
  4 Jeff Burkholder           SR Muskingum               14.82m   48-07.50   5   
  5 Bram Miller               FR Carnegie Mel            14.26m   46-09.50   4   
  6 Bryce Stricker            SO Denison                 13.55m   44-05.50   3   
  7 Spencer Wilson            SO Wooster                 13.03m   42-09.00   2   
  8 Jordan Potter             JR Kenyon                  12.80m   42-00.00   1   
  9 Logan Stahl               FR Carnegie Mel            12.78m   41-11.25 
 10 Todd Lewis                JR Thomas More             12.77m   41-10.75 
 11 Jacob Schofel             SR Carnegie Mel            12.72m   41-08.75 
 12 Joseph Beegle             JR Rio Grande              12.61m   41-04.50 
 13 Zach Thayer               SO Ohio Wesleya            12.51m   41-00.50 
 14 Michael Heeschen          SO Ohio Wesleya            12.27m   40-03.25 
 15 Zachary Collins           SO Rio Grande              12.18m   39-11.50 
 16 Jacob Steinmetz           SO Thomas More             12.01m   39-05.00 
 17 Justin Robinson           SO Wooster                 11.91m   39-01.00 
 18 Oliver Terrell            SO Carnegie Mel            11.74m   38-06.25 
 19 Ifeatu Menakaya           FR Kenyon                  11.43m   37-06.00 
 20 Austin Burgess            FR Denison                 11.24m   36-10.50 
 21 VaShawn Walker            SO Ohio Wesleya            11.21m   36-09.50 
 22 Kevin Dreyer              FR Muskingum               11.13m   36-06.25 
 23 Wade Floyd                JR Muskingum               11.04m   36-02.75 
 24 Dalton Cox                FR Washington &            10.97m   36-00.00 
 25 Nikola Andjelic           SR Rio Grande              10.92m   35-10.00 
 26 Wayne Brookover           FR Ohio Wesleya            10.42m   34-02.25 
 27 Jeffrey Oxner             FR Washington &             9.49m   31-01.75 
 28 Ryan Osborn               SR Washington &             8.93m   29-03.75 
 -- Bradley Easterling        SR Transylvania              FOUL            
 
Men Weight Throw
=================================================================================
    Mitchell: M 19.95m  2/27/2015   Clayton Jury, Ashland 65-5.5               
     Denison: D 15.09m  3/3/2017    Bryce Sticker 48-6.25, Denison             
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Bryce Stricker            SO Denison                 16.45mD  53-11.75  10   
  2 Justin Reznik             SO Ohio Wesleya            14.43m   47-04.25   8   
  3 Cade Richeson             FR Ohio Wesleya            14.25m   46-09.00   6   
  4 Spencer Wilson            SO Wooster                 14.14m   46-04.75   5   
  5 Zachary Collins           SO Rio Grande              14.08m   46-02.50   4   
  6 Jacob Schofel             SR Carnegie Mel            14.08m   46-02.50   3   
  7 Ryan Osborn               SR Washington &            14.03m   46-00.50   2   
  8 Jacob Steinmetz           SO Thomas More             13.93m   45-08.50   1   
  9 Bradley Easterling        SR Transylvania            13.45m   44-01.50 
 10 Jarrod Webb               JR Washington &            12.93m   42-05.25 
 11 Tag Edgell                JR Mount Vernon            12.79m   41-11.50 
 12 Gunnar Eaton              SO Transylvania            12.67m   41-07.00 
 13 Zach Thayer               SO Ohio Wesleya            12.62m   41-05.00 
 14 Jordan Potter             JR Kenyon                  12.27m   40-03.25 
 15 Daniel Everett            FR Rio Grande              12.19m   40-00.00 
 16 Dalton DuVall             SO Rio Grande              11.48m   37-08.00 
 17 VaShawn Walker            SO Ohio Wesleya            11.33m   37-02.25 
 18 Nicholas Deem             JR Ohio Wesleya            11.31m   37-01.25 
 19 Logan Stahl               FR Carnegie Mel            11.28m   37-00.25 
 20 Oliver Terrell            SO Carnegie Mel            11.13m   36-06.25 
 21 Bram Miller               FR Carnegie Mel            11.08m   36-04.25 
 22 Simon Yount               SO Transylvania            10.97m   36-00.00 
 23 Austin McManus            SO Denison                 10.89m   35-08.75 
 24 Austin Burgess            FR Denison                 10.24m   33-07.25 
 25 Ifeatu Menakaya           FR Kenyon                  10.03m   32-11.00 
 26 Justin Robinson           SO Wooster                  9.72m   31-10.75 
 27 Dalton Cox                FR Washington &             9.59m   31-05.75 
 28 William Lawrence          SO Muskingum                9.47m   31-01.00 
 29 Nathaniel Moore           SR Wooster                  9.35m   30-08.25 
 30 Marc Edwards              FR Carnegie Mel             9.12m   29-11.25 
 31 Trace Conley              FR Rio Grande               8.86m   29-01.00 
 32 Jeffrey Oxner             FR Washington &             8.08m   26-06.25 
 -- Trevon Hannah             SO Muskingum                 FOUL            
 
                    Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Carnegie Mellon            119        2) Ohio Wesleyan              97.50
    3) Roanoke                     82        4) Kenyon                     71   
    5) Rio Grande                  55        6) Mount Vernon Nazarene      43   
    7) Denison                     39        8) Thomas More                32   
    9) Wooster                     26       10) Transylvania               24   
   11) St. Vincent (Pa.)           19       12) Washington & Jefferson     18.50
   13) Muskingum                   12                                           
 
                    Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Carnegie Mellon            183        2) Rio Grande                 77.50
    3) Ohio Wesleyan               76        4) Mount Vernon Nazarene      65   
    5) Denison                     55        6) Roanoke                    46   
    7) Thomas More                 42        8) Washington & Jefferson     38   
    9) Muskingum                   26       10) St. Vincent (Pa.)          17   
   11) Wooster                     16       12) Kenyon                      8   
   13) Transylvania                 3.50