Skip to navigation Skip to content Skip to footer
Fri Jan 17
4 p.m.
at Pittsburgh
in Pittsburgh, Pa.
Sat Jan 18
1 p.m.
at Carnegie Mellon W, 172.5-127.5
in Pittsburgh, Pa.
Sat Jan 18
1 p.m.
at Calvin W, 235-65
@ Carnegie Mellon in Pittsburgh, Pa.
Fri Jan 24
5 p.m.
Indianapolis L, 162-112
in Granville, Ohio
Sat Feb 01
10 a.m.
Ohio Wesleyan W, 233-63
in Granville, Ohio
Sat Feb 01
10 a.m.
Youngstown State W, 196-99
in Granville, Ohio
Wed Feb 12
6:30 p.m.
NCAC Championship 1st Place
in Granville, Ohio
Thu Feb 13
9:30 a.m. | 6 p.m.
NCAC Championship 1st Place
in Granville, Ohio
Fri Feb 14
9:30 a.m. | 6 p.m.
NCAC Championship 1st Place
in Granville, Ohio
Sat Feb 15
9:30 a.m. | 6 p.m.
NCAC Championship
in Granville, Ohio
Sat Feb 22
12 p.m.
at Kenyon Invitational
in Gambier, Ohio
Fri Feb 28
2 p.m.
NCAA Diving Regional
in Granville, Ohio
Sat Feb 29
12 p.m.
NCAA Diving Regional
in Granville, Ohio
Sat Mar 14
10 a.m.
Rumble in the Trumbull
in Granville, Ohio
Wed Mar 18
Cancelled
at NCAA Division III Championship
in Greensboro, N.C.
Thu Mar 19
Cancelled
at NCAA Division III Championship
in Greensboro, N.C.
Fri Mar 20
Cancelled
at NCAA Division III Championship
in Greensboro, N.C.
Sat Mar 21
Cancelled
at NCAA Division III Championship
in Greensboro, N.C.
View Full Schedule

Licensed to Trumbull Aquatic Center - Site License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 2/1/2020 12:05 PM
             Denison vs. OWU vs. Youngstown State Triple Dual Meet             
         Trumbull Aquatics Center - Denison University - Granville, OH         
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Denison University-OH  'A'                       NT    1:48.32        
     1) Kustritz, KT SR                 2) r:+0.29 Mesaros, Kate SR       
     3) r:+0.22 Whelan, Zoe SR          4) r:+0.31 Morrison, Michaela SR  
              27.72       57.22 (29.50)     1:24.28 (27.06)     1:48.32 (24.04)
  2 Youngstown State University-LE  'A'              NT    1:48.61        
     1) Leming, Jamie JR                2) r:+0.41 Saint Gilles, Tiphaine 
     3) r:+0.47 Prentice, Casey JR      4) r:+0.27 Whitaker, Aubrey FR    
              29.04       58.71 (29.67)     1:24.25 (25.54)     1:48.61 (24.36)
  3 Denison University-OH  'B'                       NT    1:51.08        
     1) Kirby, Casey SR                 2) r:+0.24 Le, Angela SR          
     3) r:+0.35 Zaravella, Natalie SR   4) r:+0.12 Nutter, Gabriella SR   
              27.82     1:00.24 (32.42)     1:27.17 (26.93)     1:51.08 (23.91)
  4 Denison University-OH  'C'                       NT   x1:54.28        
     1) Hsu, Erica SR                   2) r:+0.53 Byerly, Kaila SR       
     3) r:+0.34 Colville, Caroline SR   4) r:+0.26 Gullquist, Haley SR    
              29.53     1:01.69 (32.16)     1:28.98 (27.29)     1:54.28 (25.30)
  5 Ohio Wesleyan University-OH  'A'                 NT    1:54.33        
     1) Mansfield, Tyler SR             2) r:+0.32 VanderVelde, Evelyn FR 
     3) r:+0.37 Fulmer, Emily JR        4) r:+0.23 Rozsa, Katie SO        
              28.16     1:00.78 (32.62)     1:28.20 (27.42)     1:54.33 (26.13)
  6 Youngstown State University-LE  'B'              NT    1:54.96        
     1) Olger, Hannah SO                2) r:+0.29 Pitstick, Mallory SO   
     3) r:+0.48 Acosta, Rhianna SR      4) r:+0.21 Hollow, Shay JR        
              28.80       59.60 (30.80)     1:29.13 (29.53)     1:54.96 (25.83)
  7 Ohio Wesleyan University-OH  'B'                 NT    2:01.47        
     1) Swartz, Kami FR                 2) r:+0.46 Dickey, Elle FR        
     3) r:+0.28 Mayio, Liz SR           4) r:+0.34 Jarvis, Abby JR        
              31.65     1:05.40 (33.75)     1:34.68 (29.28)     2:01.47 (26.79)
  8 Youngstown State University-LE  'C'              NT   x2:02.93        
     1) Keller, Kat JR                  2) r:+0.32 Preski, Josie SO       
     3) r:+0.09 Krug, Paris SR          4) r:+0.50 McCarthy, Averi SO     
              30.93     1:07.31 (36.38)     1:35.65 (28.34)     2:02.93 (27.28)
  9 Ohio Wesleyan University-OH  'C'                 NT   x2:06.06        
     1) O'Sullivan, Alyssa FR           2) r:+0.08 Richters, Meredith SO  
     3) r:+0.39 Brubaker, Sara SR       4) r:+0.17 Carmack, Brianna SO    
              30.91     1:05.30 (34.39)     1:37.36 (32.06)     2:06.06 (28.70)
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Denison University-OH  'B'                       NT    1:36.65        
     1) Wang, Bebe SR                   2) r:+0.05 Kelly, Christien SR    
     3) r:+0.17 Reed, Matt SR           4) r:+0.07 Senior, Kymani SR      
              25.04       52.52 (27.48)     1:16.41 (23.89)     1:36.65 (20.24)
  2 Youngstown State University-LE  'A'              NT    1:38.64        
     1) Shellogg, Jackson FR            2) r:+0.34 Cheong, Brandon FR     
     3) r:+0.28 Cannon, Wilson FR       4) r:+0.16 Scherer, Ryan FR       
              27.00       53.51 (26.51)     1:16.47 (22.96)     1:38.64 (22.17)
  3 Denison University-OH  'C'                       NT    1:40.30        
     1) Jo, Samuel SR                   2) r:+0.14 Baker, James SR        
     3) r:+0.08 Klemptner, Ryan SR      4) r:-0.13 Anderson, Gus SR       
              24.87       54.32 (29.45)     1:18.26 (23.94)     1:40.30 (22.04)
  4 Ohio Wesleyan University-OH  'A'                 NT    1:42.19        
     1) Kennedy, Owen FR                2) r:+0.00 Ngqakayi, Aman SR      
     3) r:+0.23 Hawes, Colin SR         4) r:+0.29 Petty, Justin SO       
              26.64       54.70 (28.06)     1:19.26 (24.56)     1:42.19 (22.93)
  5 Ohio Wesleyan University-OH  'C'                 NT    1:52.06        
     1) Bell, Tyler JR                  2) r:+0.11 Anderson, Iain SR      
     3) r:+0.08 Blessman, Eric SO       4) r:+0.30 Strayer, Austin SR     
              29.82       59.73 (29.91)     1:28.16 (28.43)     1:52.06 (23.90)
 -- Ohio Wesleyan University-OH  'B'                 NT         DQ        
      Number 4 swimmers feet lost touch with the starting platform before the preceeding team-ma
     1) Jarvis, Ian FR                  2) r:+0.40 Dooley, Liam JR        
     3) r:+0.50 Motawala, Aamir FR      4) r:-0.08 Mitchell, Max JR       
              28.11       57.17 (29.06)     1:24.33 (27.16)          DQ (23.60)
 -- Denison University-OH  'A'                       NT         DQ        
      Number 2 swimmers feet lost touch with the starting platform before the preceeding team-ma
     1) Desmet, P.J. SR                 2) r:-0.01 Biagioli, Francis SR   
     3) r:+0.07 Williams, Mitch SR      4) r:+0.10 Gerlach, Eric SR       
              24.24       52.16 (27.92)     1:14.91 (22.75)          DQ (20.84)
 
Event 3  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kacmarek, Grace     SO Denison-OH                NT    5:16.10        
     r:+0.82  29.05     1:00.58 (31.53)     1:32.55 (31.97)     2:04.79 (32.24)
        2:36.78 (31.99)     3:08.75 (31.97)     3:40.82 (32.07)     4:12.84 (32.02)
        4:44.86 (32.02)     5:16.10 (31.24)                                        
  2 Rusinko, Hannah     SR Denison-OH                NT    5:18.92        
     r:+0.72  28.95     1:00.71 (31.76)     1:32.80 (32.09)     2:05.20 (32.40)
        2:37.58 (32.38)     3:10.03 (32.45)     3:42.56 (32.53)     4:15.22 (32.66)
        4:47.40 (32.18)     5:18.92 (31.52)                                        
  3 Morrison, Michaela  SR Denison-OH                NT    5:31.25        
     r:+0.74  30.11     1:03.39 (33.28)     1:36.78 (33.39)     2:10.27 (33.49)
        2:44.07 (33.80)     3:17.40 (33.33)     3:50.94 (33.54)     4:24.63 (33.69)
        4:58.48 (33.85)     5:31.25 (32.77)                                        
  4 Bishop, Taylor      SR Youngstown St-LE          NT    5:31.90        
     r:+0.78  29.77     1:01.96 (32.19)     1:34.93 (32.97)     2:08.21 (33.28)
        2:41.65 (33.44)     3:15.75 (34.10)     3:49.61 (33.86)     4:23.70 (34.09)
        4:58.12 (34.42)     5:31.90 (33.78)                                        
  5 Siefert, Carsyn     FR Youngstown St-LE          NT    5:47.04        
     r:+0.74  30.15     1:03.15 (33.00)     1:37.50 (34.35)     2:12.97 (35.47)
        2:48.33 (35.36)     3:23.89 (35.56)     3:59.75 (35.86)     4:35.61 (35.86)
        5:11.63 (36.02)     5:47.04 (35.41)                                        
  6 Swartz, Kami        FR Ohio Wesleyan-OH          NT    6:15.35        
     r:+0.83  32.28     1:09.58 (37.30)     1:47.95 (38.37)     2:26.31 (38.36)
        3:04.58 (38.27)     3:42.43 (37.85)     4:20.79 (38.36)     4:59.11 (38.32)
        5:37.73 (38.62)     6:15.35 (37.62)                                        
  7 Grote, Marge        FR Ohio Wesleyan-OH          NT    6:16.55        
     r:+0.81  33.16     1:11.10 (37.94)     1:50.31 (39.21)     2:29.03 (38.72)
        3:06.83 (37.80)     3:45.44 (38.61)     4:24.13 (38.69)     5:02.71 (38.58)
        5:40.60 (37.89)     6:16.55 (35.95)                                        
  8 DiGiacomo, Bella    FR Ohio Wesleyan-OH          NT    6:59.29        
     r:+0.85  34.97     1:15.15 (40.18)     1:57.60 (42.45)     2:41.05 (43.45)
        3:24.81 (43.76)     4:08.92 (44.11)     4:52.41 (43.49)     5:36.12 (43.71)
        6:19.28 (43.16)     6:59.29 (40.01)                                        
 
Event 4  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Edwards, Jacob      SO Denison-OH                NT    4:45.26        
     r:+0.78  25.97       54.35 (28.38)     1:23.24 (28.89)     1:51.95 (28.71)
        2:20.70 (28.75)     2:49.56 (28.86)     3:18.27 (28.71)     3:47.41 (29.14)
        4:16.61 (29.20)     4:45.26 (28.65)                                        
  2 Bevill, Ethan       SO Denison-OH                NT    4:47.48        
     r:+0.63  26.34       55.32 (28.98)     1:24.37 (29.05)     1:53.54 (29.17)
        2:22.40 (28.86)     2:51.25 (28.85)     3:20.03 (28.78)     3:49.47 (29.44)
        4:18.98 (29.51)     4:47.48 (28.50)                                        
  3 Houskeeper, Noah    SO Denison-OH                NT    4:48.46        
     r:+0.66  27.31       56.57 (29.26)     1:26.33 (29.76)     1:56.03 (29.70)
        2:25.09 (29.06)     2:53.99 (28.90)     3:23.20 (29.21)     3:52.18 (28.98)
        4:21.18 (29.00)     4:48.46 (27.28)                                        
  4 Blessman, Eric      SO Ohio Wesleyan-OH          NT    5:20.17        
     r:+0.90  29.84     1:01.80 (31.96)     1:34.67 (32.87)     2:07.24 (32.57)
        2:39.66 (32.42)     3:11.42 (31.76)     3:43.74 (32.32)     4:16.47 (32.73)
        4:48.35 (31.88)     5:20.17 (31.82)                                        
  5 Quinn, Charlie      FR Youngstown St-LE          NT    5:27.75        
     r:+0.88  29.95     1:03.04 (33.09)     1:36.75 (33.71)     2:10.27 (33.52)
        2:43.74 (33.47)     3:17.34 (33.60)     3:50.60 (33.26)     4:23.57 (32.97)
        4:56.23 (32.66)     5:27.75 (31.52)                                        
  6 Motawala, Aamir     FR Ohio Wesleyan-OH          NT    5:37.64        
     r:+0.89  30.20     1:03.61 (33.41)     1:37.12 (33.51)     2:11.71 (34.59)
        2:46.01 (34.30)     3:20.74 (34.73)     3:54.59 (33.85)     4:29.81 (35.22)
        5:04.90 (35.09)     5:37.64 (32.74)                                        
  7 Strayer, Austin     SR Ohio Wesleyan-OH          NT    5:40.87        
     r:+0.83  30.48     1:04.43 (33.95)     1:38.64 (34.21)     2:13.42 (34.78)
        2:48.03 (34.61)     3:22.97 (34.94)     3:58.11 (35.14)     4:33.31 (35.20)
        5:07.96 (34.65)     5:40.87 (32.91)                                        
 
Event 5  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Culibrk, Tara       FR Denison-OH                NT      52.71        
     r:+0.79  12.05       25.30 (13.25)       39.16 (13.86)       52.71 (13.55)
  2 Wickman, Logan      JR Denison-OH                NT      54.10        
     r:+0.76  12.40       25.95 (13.55)       40.19 (14.24)       54.10 (13.91)
  3 Chiappe, Mia        JR Denison-OH                NT      54.25        
     r:+0.72  12.40       25.92 (13.52)       40.08 (14.16)       54.25 (14.17)
  4 Preski, Josie       SO Youngstown St-LE          NT      56.32        
     r:+0.79  12.99       27.07 (14.08)       41.70 (14.63)       56.32 (14.62)
  5 Miller, Taci        SO Youngstown St-LE          NT      57.78        
     r:+0.76  13.36       27.72 (14.36)       42.88 (15.16)       57.78 (14.90)
  6 Dickey, Elle        FR Ohio Wesleyan-OH          NT      58.85        
     r:+0.72  13.25       27.94 (14.69)       43.29 (15.35)       58.85 (15.56)
  7 Bringe, Janessa     FR Youngstown St-LE          NT    1:01.07        
     r:+0.73  14.21       29.74 (15.53)       45.78 (16.04)     1:01.07 (15.29)
  8 Brubaker, Sara      SR Ohio Wesleyan-OH          NT    1:04.05        
     r:+0.81  14.10       30.00 (15.90)       47.10 (17.10)     1:04.05 (16.95)
  9 Lightfoot, Phoebe   FR Ohio Wesleyan-OH          NT    1:11.08        
     r:+0.80  15.17       32.75 (17.58)       52.48 (19.73)     1:11.08 (18.60)
 
Event 6  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gerlach, Eric       SR Denison-OH                NT      47.31        
     r:+0.68  10.84       22.69 (11.85)       35.13 (12.44)       47.31 (12.18)
  2 Klemptner, Ryan     SR Denison-OH                NT      48.55        
     r:+0.62  10.92       22.91 (11.99)       35.61 (12.70)       48.55 (12.94)
  3 Anderson, Gus       SR Denison-OH                NT      49.72        
     r:+0.68  11.35       23.79 (12.44)       36.75 (12.96)       49.72 (12.97)
  4 Shellogg, Jackson   FR Youngstown St-LE          NT      53.32        
     r:+0.68  11.89       25.16 (13.27)       39.04 (13.88)       53.32 (14.28)
  5 Lawrence, Chris     SO Youngstown St-LE          NT      56.11        
     r:+0.69  12.55       26.53 (13.98)       41.34 (14.81)       56.11 (14.77)
  6 Crespo, Marcos      FR Ohio Wesleyan-OH          NT    1:04.36        
     r:+0.88  14.53       29.99 (15.46)       47.25 (17.26)     1:04.36 (17.11)
 
Event 7  Women 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Prentice, Casey     JR Youngstown St-LE          NT      27.93        
              13.91       27.93 (14.02)                                        
  2 Horton, Bridget     JR Denison-OH                NT      28.62        
              14.19       28.62 (14.43)                                        
  3 Gullquist, Haley    SR Denison-OH                NT      28.85        
              14.53       28.85 (14.32)                                        
  4 Newman, Lainey      FR Denison-OH                NT      28.87        
              14.39       28.87 (14.48)                                        
  5 Rozsa, Katie        SO Ohio Wesleyan-OH          NT      30.05        
              15.14       30.05 (14.91)                                        
  6 Keller, Kat         JR Youngstown St-LE          NT      30.75        
              15.50       30.75 (15.25)                                        
  7 Hollow, Shay        JR Youngstown St-LE          NT      31.63        
              15.80       31.63 (15.83)                                        
  8 Grote, Marge        FR Ohio Wesleyan-OH          NT      32.89        
              16.26       32.89 (16.63)                                        
  9 Barnard, Morgan     SR Ohio Wesleyan-OH          NT      36.98        
              18.77       36.98 (18.21)                                        
 
Event 8  Men 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jo, Samuel          SR Denison-OH                NT      24.61        
              12.28       24.61 (12.33)                                        
  2 Desmet, P.J.        SR Denison-OH                NT      24.76        
              12.16       24.76 (12.60)                                        
  3 Cannon, Wilson      FR Youngstown St-LE          NT      24.81        
              12.39       24.81 (12.42)                                        
  4 Sigloh, Chas        JR Denison-OH                NT      25.28        
              12.50       25.28 (12.78)                                        
  5 Kennedy, Owen       FR Ohio Wesleyan-OH          NT      26.56        
              13.07       26.56 (13.49)                                        
  6 Bell, Tyler         JR Ohio Wesleyan-OH          NT      29.69        
              15.21       29.69 (14.48)                                        
  7 Rassega, Mason      FR Youngstown St-LE          NT      30.21        
              14.98       30.21 (15.23)                                        
  8 Lawrence, Chris     SO Youngstown St-LE          NT      31.05        
              15.38       31.05 (15.67)                                        
 
Event 9  Women 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pitstick, Mallory   SO Youngstown St-LE          NT      31.07        
     r:+0.75  14.51       31.07 (16.56)                                        
  2 Lantry, Olivia      SO Denison-OH                NT      31.71        
     r:+0.69  14.67       31.71 (17.04)                                        
  3 Peel, Izzy          FR Denison-OH                NT      32.95        
     r:+0.73  15.43       32.95 (17.52)                                        
  4 Gullquist, Haley    SR Denison-OH                NT      33.75        
     r:+0.76  15.49       33.75 (18.26)                                        
  5 Krug, Paris         SR Youngstown St-LE          NT      34.44        
     r:+0.80  16.28       34.44 (18.16)                                        
  6 Jarvis, Abby        JR Ohio Wesleyan-OH          NT      34.56        
     r:+0.22  16.21       34.56 (18.35)                                        
  7 Carmack, Brianna    SO Ohio Wesleyan-OH          NT      37.09        
     r:+0.82  17.03       37.09 (20.06)                                        
  8 Acosta, Rhianna     SR Youngstown St-LE          NT      37.23        
     r:+0.88  17.72       37.23 (19.51)                                        
  9 Rondinelli, Kayla   JR Ohio Wesleyan-OH          NT      39.57        
     r:+0.78  18.59       39.57 (20.98)                                        
 
Event 10  Men 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kurlich, Richie     SO Denison-OH                NT      26.40        
     r:+0.68  11.85       26.40 (14.55)                                        
  2 Cheong, Brandon     FR Youngstown St-LE          NT      26.88        
     r:+0.65  12.60       26.88 (14.28)                                        
  3 Kurleto, Piotr      SO Denison-OH                NT      27.27        
     r:+0.72  12.61       27.27 (14.66)                                        
  4 Wang, Bebe          SR Denison-OH                NT      28.32        
     r:+0.69  12.98       28.32 (15.34)                                        
  5 Tomasic, Zach       FR Youngstown St-LE          NT      29.08        
     r:+0.79  13.77       29.08 (15.31)                                        
  6 Jarvis, Ian         FR Ohio Wesleyan-OH          NT      30.07        
     r:+0.85  13.85       30.07 (16.22)                                        
  7 Petty, Justin       SO Ohio Wesleyan-OH          NT      31.72        
     r:+0.85  14.83       31.72 (16.89)                                        
  8 Phillips, Blake     FR Ohio Wesleyan-OH          NT      36.57        
     r:+0.80  16.86       36.57 (19.71)                                        
 
Event 11  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zaravella, Natalie  SR Denison-OH                NT      59.00        
              13.10       27.99 (14.89)       43.61 (15.62)       59.00 (15.39)
  2 Colville, Caroline  SR Denison-OH                NT      59.25        
     r:+0.75  13.05       28.24 (15.19)       43.76 (15.52)       59.25 (15.49)
  3 Berdelman, Emma     FR Denison-OH                NT    1:00.54        
     r:+0.71  12.51       27.60 (15.09)       43.68 (16.08)     1:00.54 (16.86)
  4 Mayio, Liz          SR Ohio Wesleyan-OH          NT    1:04.88        
     r:+0.77  13.97       30.41 (16.44)       48.24 (17.83)     1:04.88 (16.64)
  5 Olger, Hannah       SO Youngstown St-LE          NT    1:05.45        
     r:+0.68  13.91       30.25 (16.34)       47.94 (17.69)     1:05.45 (17.51)
  6 Richters, Meredith  SO Ohio Wesleyan-OH          NT    1:05.57        
     r:+0.78  14.00       30.47 (16.47)       48.03 (17.56)     1:05.57 (17.54)
  7 Bringe, Janessa     FR Youngstown St-LE          NT    1:08.06        
     r:+0.76  14.31       31.90 (17.59)       50.03 (18.13)     1:08.06 (18.03)
  8 Siefert, Carsyn     FR Youngstown St-LE          NT    1:08.83        
     r:+0.73  15.26       31.15 (15.89)     1:08.83 (37.68)                    
  9 Moyler, Liv         SO Ohio Wesleyan-OH          NT    1:20.87        
     r:+0.80  16.30       35.67 (19.37)       57.15 (21.48)     1:20.87 (23.72)
 
Event 12  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Williams, Mitch     SR Denison-OH                NT      51.02        
     r:+0.64  10.89       24.06 (13.17)       37.52 (13.46)       51.02 (13.50)
  2 Reed, Matt          SR Denison-OH                NT      52.41        
     r:+0.70  11.43       24.66 (13.23)       38.47 (13.81)       52.41 (13.94)
  3 Biagioli, Francis   SR Denison-OH                NT      54.02        
     r:+0.69  11.95       25.80 (13.85)       39.64 (13.84)       54.02 (14.38)
  4 Blessman, Eric      SO Ohio Wesleyan-OH          NT    1:07.38        
     r:+0.89  14.26       31.17 (16.91)       48.50 (17.33)     1:07.38 (18.88)
  5 Gale, David         FR Ohio Wesleyan-OH          NT    1:08.44        
     r:+0.77  13.73       30.21 (16.48)       48.47 (18.26)     1:08.44 (19.97)
 
Event 13  Women 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kustritz, KT        SR Denison-OH                NT      11.13        
          r:+0.64                                                              
  2 Hopkins, Maddie     JR Denison-OH                NT      11.34        
          r:+0.61                                                              
  3 Noetzel, Karly      SO Denison-OH                NT      11.62        
          r:+0.67                                                              
  4 Mansfield, Tyler    SR Ohio Wesleyan-OH          NT      11.69        
          r:+0.66                                                              
  5 Bishop, Taylor      SR Youngstown St-LE          NT      12.26        
          r:+0.80                                                              
  6 Fulmer, Emily       JR Ohio Wesleyan-OH          NT      12.27        
          r:+0.72                                                              
  7 Hollow, Shay        JR Youngstown St-LE          NT      12.29        
          r:+0.77                                                              
  8 Gabriel, Sophia     FR Ohio Wesleyan-OH          NT      13.84        
          r:+0.81                                                              
  9 Leming, Jamie       JR Youngstown St-LE          NT      20.11        
          r:+0.70                                                              
 
Event 14  Men 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Senior, Kymani      SR Denison-OH                NT       9.76        
          r:+0.62                                                              
  2 Picozzi, Liam       SO Denison-OH                NT       9.95        
          r:+0.66                                                              
  3 Kelly, Christien    SR Denison-OH                NT       9.99        
          r:+0.67                                                              
  4 Ngqakayi, Aman      SR Ohio Wesleyan-OH          NT      10.45        
          r:+0.67                                                              
  5 Hawes, Colin        SR Ohio Wesleyan-OH          NT      10.51        
          r:+0.72                                                              
  6 Anderson, Iain      SR Ohio Wesleyan-OH          NT      11.27        
          r:+0.75                                                              
  7 Kordupel, Bryan     SO Youngstown St-LE          NT      12.63        
          r:+0.79                                                              
  8 Matthews, Christia  SR Youngstown St-LE          NT      13.35        
          r:+0.81                                                              
  9 Cappabianco, Jack      Youngstown St-LE          NT      14.45        
          r:+0.80                                                              
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Clayton, Naomi      SR Denison-OH                NP     263.10        
  2 Weiskopf, Tess      SO Youngstown St-LE          NP     240.10        
  3 Wrasman, Kayla      SO Youngstown St-LE          NP     235.15        
  4 Stauss, Mattie      SO Denison-OH                NP     219.45        
  5 Trapp, Taylor       FR Denison-OH                NP     206.35        
  6 Peterson, Ally      FR Denison-OH                NP    x198.10        
  7 Jensen, Sharlene    JR Ohio Wesleyan-OH      311.85     171.50        
  8 Kammerdiener, Bird  FR Youngstown St-LE          NP     168.35        
  9 Moutvic, Quikiu     SR Ohio Wesleyan-OH      284.02     146.90        
 
Event 16  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Simmons, Liam       SO Denison-OH                NP     218.75        
 
Event 17  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Culibrk, Tara       FR Denison-OH                NT      24.32        
     r:+0.79  11.87       24.32 (12.45)                                        
  2 Nutter, Gabriella   SR Denison-OH                NT      24.44        
     r:+0.66  11.88       24.44 (12.56)                                        
  3 Hopkins, Maddie     JR Denison-OH                NT      24.53        
     r:+0.63  11.75       24.53 (12.78)                                        
  4 Whitaker, Aubrey    FR Youngstown St-LE          NT      25.39        
     r:+0.70  12.37       25.39 (13.02)                                        
  5 Saint Gilles, Tiph  SR Youngstown St-LE          NT      25.89        
     r:+0.74  12.58       25.89 (13.31)                                        
  6 Keller, Kat         JR Youngstown St-LE          NT      27.50        
     r:+0.74  13.20       27.50 (14.30)                                        
  7 Reich, Lauren       FR Ohio Wesleyan-OH          NT      29.55        
              14.53       29.55 (15.02)                                        
  8 DiGiacomo, Bella    FR Ohio Wesleyan-OH          NT      31.26        
     r:+0.86  15.14       31.26 (16.12)                                        
  9 Rondinelli, Kayla   JR Ohio Wesleyan-OH          NT      32.08        
     r:+0.87  15.30       32.08 (16.78)                                        
 
Event 18  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kurlich, Richie     SO Denison-OH                NT      21.43        
     r:+0.71  10.36       21.43 (11.07)                                        
  2 Klemptner, Ryan     SR Denison-OH                NT      22.08        
     r:+0.59  10.78       22.08 (11.30)                                        
  3 Desmet, P.J.        SR Denison-OH                NT      22.13        
     r:+0.73  10.70       22.13 (11.43)                                        
  4 Rassega, Mason      FR Youngstown St-LE          NT      23.07        
     r:+0.64  11.21       23.07 (11.86)                                        
  5 Petty, Justin       SO Ohio Wesleyan-OH          NT      23.78        
     r:+0.76  11.38       23.78 (12.40)                                        
  6 Shellogg, Jackson   FR Youngstown St-LE          NT      24.44        
     r:+0.74  11.85       24.44 (12.59)                                        
  7 Mitchell, Max       JR Ohio Wesleyan-OH          NT      24.62        
     r:+0.73  11.88       24.62 (12.74)                                        
  8 Quinn, Charlie      FR Youngstown St-LE          NT      25.21        
     r:+0.81  12.05       25.21 (13.16)                                        
  9 Phillips, Blake     FR Ohio Wesleyan-OH          NT      30.28        
     r:+0.79  14.65       30.28 (15.63)                                        
 
Event 19  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kacmarek, Grace     SO Denison-OH                NT    1:01.30        
              14.72       30.20 (15.48)       46.02 (15.82)     1:01.30 (15.28)
  2 Olger, Hannah       SO Youngstown St-LE          NT    1:02.14        
              14.74       30.00 (15.26)       46.12 (16.12)     1:02.14 (16.02)
  3 Newman, Lainey      FR Denison-OH                NT    1:02.75        
              14.96       30.61 (15.65)       46.74 (16.13)     1:02.75 (16.01)
  4 Rusinko, Hannah     SR Denison-OH                NT    1:02.81        
              14.69       30.55 (15.86)       46.84 (16.29)     1:02.81 (15.97)
  5 Preski, Josie       SO Youngstown St-LE          NT    1:03.90        
              14.96       30.85 (15.89)       47.33 (16.48)     1:03.90 (16.57)
  6 McCarthy, Averi     SO Youngstown St-LE          NT    1:05.39        
              15.50       31.65 (16.15)       48.71 (17.06)     1:05.39 (16.68)
  7 O'Sullivan, Alyssa  FR Ohio Wesleyan-OH          NT    1:06.08        
              16.15       32.43 (16.28)       49.35 (16.92)     1:06.08 (16.73)
  8 Penn, Maddie        SR Ohio Wesleyan-OH          NT    1:08.83        
              16.33       33.21 (16.88)       51.14 (17.93)     1:08.83 (17.69)
  9 Grote, Marge        FR Ohio Wesleyan-OH          NT    1:10.08        
              16.66       33.98 (17.32)       52.21 (18.23)     1:10.08 (17.87)
 
Event 20  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ike, Trey           FR Denison-OH                NT      51.28        
              12.18       25.31 (13.13)       38.44 (13.13)       51.28 (12.84)
  2 Jo, Samuel          SR Denison-OH                NT      52.31        
              12.61       25.75 (13.14)       39.20 (13.45)       52.31 (13.11)
  3 Madden, Patrick     FR Denison-OH                NT      52.76        
              12.62       25.67 (13.05)       39.25 (13.58)       52.76 (13.51)
  4 Kennedy, Owen       FR Ohio Wesleyan-OH          NT      57.67        
              13.42       27.53 (14.11)       42.81 (15.28)       57.67 (14.86)
  5 Quinn, Charlie      FR Youngstown St-LE          NT    1:01.76        
              14.97       30.67 (15.70)       46.60 (15.93)     1:01.76 (15.16)
  6 Gale, David         FR Ohio Wesleyan-OH          NT    1:12.96        
              17.55       35.55 (18.00)       54.41 (18.86)     1:12.96 (18.55)
  7 Crespo, Marcos      FR Ohio Wesleyan-OH          NT    1:25.72        
              19.61       40.97 (21.36)     1:03.00 (22.03)     1:25.72 (22.72)
 
Event 21  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Saint Gilles, Tiph  SR Youngstown St-LE          NT    1:07.56        
     r:+0.77  14.82       32.14 (17.32)       49.75 (17.61)     1:07.56 (17.81)
  2 Zaravella, Natalie  SR Denison-OH                NT    1:09.00        
     r:+0.72  15.16       32.73 (17.57)       50.89 (18.16)     1:09.00 (18.11)
  3 Noetzel, Karly      SO Denison-OH                NT    1:10.09        
     r:+0.67  15.91       33.85 (17.94)       51.59 (17.74)     1:10.09 (18.50)
  4 Rozsa, Katie        SO Ohio Wesleyan-OH          NT    1:12.77        
     r:+0.67  15.66       34.38 (18.72)       53.33 (18.95)     1:12.77 (19.44)
  5 VanderVelde, Evely  FR Ohio Wesleyan-OH          NT    1:13.43        
     r:+0.75  15.61       34.05 (18.44)       53.69 (19.64)     1:13.43 (19.74)
  6 Bringe, Janessa     FR Youngstown St-LE          NT    1:17.73        
          r:+0.74             36.84 ( )     1:17.73 (40.89)                    
  7 Barnard, Morgan     SR Ohio Wesleyan-OH          NT    1:29.15        
     r:+0.88  19.52       41.71 (22.19)     1:05.88 (24.17)     1:29.15 (23.27)
 
Event 22  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Williams, Mitch     SR Denison-OH                NT      59.61        
     r:+0.67  12.86       28.10 (15.24)       43.75 (15.65)       59.61 (15.86)
  2 Kurleto, Piotr      SO Denison-OH                NT    1:00.26        
     r:+0.63  13.04       28.46 (15.42)       44.25 (15.79)     1:00.26 (16.01)
  3 Ngqakayi, Aman      SR Ohio Wesleyan-OH          NT    1:01.86        
     r:+0.70  13.42       29.08 (15.66)       45.48 (16.40)     1:01.86 (16.38)
  4 Stauffer, John      JR Denison-OH                NT    1:02.44        
     r:+0.65  13.01       29.03 (16.02)       45.64 (16.61)     1:02.44 (16.80)
  5 Tomasic, Zach       FR Youngstown St-LE          NT    1:03.29        
     r:+0.78  13.85       29.82 (15.97)       46.56 (16.74)     1:03.29 (16.73)
  6 Dooley, Liam        JR Ohio Wesleyan-OH          NT    1:04.58        
     r:+0.69  13.78       29.96 (16.18)       47.14 (17.18)     1:04.58 (17.44)
  7 Phillips, Blake     FR Ohio Wesleyan-OH          NT    1:21.62        
     r:+0.80  18.48       38.26 (19.78)     1:00.86 (22.60)     1:21.62 (20.76)
 
Event 23  Women 300 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wickman, Logan      JR Denison-OH                NT    3:04.92        
     r:+0.74  28.14       59.45 (31.31)     1:31.15 (31.70)     2:02.57 (31.42)
        2:34.40 (31.83)     3:04.92 (30.52)                                        
  2 Whitaker, Aubrey    FR Youngstown St-LE          NT    3:10.80        
     r:+0.71  29.14     1:01.19 (32.05)     1:33.67 (32.48)     2:06.79 (33.12)
        2:39.73 (32.94)     3:10.80 (31.07)                                        
  3 Fierstos, Abby      SO Denison-OH                NT    3:11.83        
     r:+0.73  30.08     1:02.48 (32.40)     1:35.20 (32.72)     2:07.93 (32.73)
        2:40.27 (32.34)     3:11.83 (31.56)                                        
  4 Tierney, Keely      FR Denison-OH                NT    3:14.15        
     r:+0.79  29.99     1:02.53 (32.54)     1:35.75 (33.22)     2:08.71 (32.96)
        2:41.80 (33.09)     3:14.15 (32.35)                                        
  5 Miller, Taci        SO Youngstown St-LE          NT    3:16.22        
     r:+0.76  29.67     1:01.99 (32.32)     1:35.88 (33.89)     2:09.98 (34.10)
        2:43.28 (33.30)     3:16.22 (32.94)                                        
  6 Reich, Lauren       FR Ohio Wesleyan-OH          NT    4:03.11        
     r:+0.77  36.35     1:17.31 (40.96)     1:59.30 (41.99)     2:41.48 (42.18)
        3:24.42 (42.94)     4:03.11 (38.69)                                        
  7 Gabriel, Sophia     FR Ohio Wesleyan-OH          NT    4:07.50        
     r:+0.81  35.84     1:16.92 (41.08)     1:59.97 (43.05)     2:43.78 (43.81)
        3:26.07 (42.29)     4:07.50 (41.43)                                        
  8 Lightfoot, Phoebe   FR Ohio Wesleyan-OH          NT    4:14.47        
     r:+0.84  34.74     1:17.88 (43.14)     2:03.10 (45.22)     2:48.60 (45.50)
        3:32.63 (44.03)     4:14.47 (41.84)                                        
 
Event 24  Men 300 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Dayen       JR Denison-OH                NT    2:42.82        
     r:+0.70  25.36       52.73 (27.37)     1:20.31 (27.58)     1:47.93 (27.62)
        2:15.53 (27.60)     2:42.82 (27.29)                                        
  2 Baker, James        SR Denison-OH                NT    2:43.59        
     r:+0.73  24.87       52.47 (27.60)     1:20.32 (27.85)     1:48.67 (28.35)
        2:16.36 (27.69)     2:43.59 (27.23)                                        
  3 Anderson, Gus       SR Denison-OH                NT    2:50.89        
     r:+0.74  26.29       54.61 (28.32)     1:23.55 (28.94)     1:52.75 (29.20)
        2:22.13 (29.38)     2:50.89 (28.76)                                        
  4 Hawes, Colin        SR Ohio Wesleyan-OH          NT    2:57.82        
     r:+0.78  25.96       54.84 (28.88)     1:25.00 (30.16)     1:55.80 (30.80)
        2:26.65 (30.85)     2:57.82 (31.17)                                        
  5 Bell, Tyler         JR Ohio Wesleyan-OH          NT    3:08.25        
     r:+0.71  26.66       56.96 (30.30)     1:29.41 (32.45)     2:02.07 (32.66)
        2:35.31 (33.24)     3:08.25 (32.94)                                        
  6 Strayer, Austin     SR Ohio Wesleyan-OH          NT    3:11.21        
     r:+0.83  27.62       59.21 (31.59)     1:32.32 (33.11)     2:05.89 (33.57)
        2:38.98 (33.09)     3:11.21 (32.23)                                        
  7 Lawrence, Chris     SO Youngstown St-LE          NT    3:16.11        
     r:+0.69  27.77       59.05 (31.28)     1:32.24 (33.19)     2:07.12 (34.88)
        2:42.25 (35.13)     3:16.11 (33.86)                                        
 
Event 25  Women 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Prentice, Casey     JR Youngstown St-LE          NT      25.65        
     r:+0.69  11.77       25.65 (13.88)                                        
  2 Kustritz, KT        SR Denison-OH                NT      25.70        
     r:+0.67  11.90       25.70 (13.80)                                        
  3 Mesaros, Kate       SR Denison-OH                NT      27.19        
     r:+0.78  12.63       27.19 (14.56)                                        
  4 Whelan, Zoe         SR Denison-OH                NT      27.79        
     r:+0.66  12.89       27.79 (14.90)                                        
  5 Richters, Meredith  SO Ohio Wesleyan-OH          NT      29.65        
     r:+0.79  13.67       29.65 (15.98)                                        
  6 Acosta, Rhianna     SR Youngstown St-LE          NT      29.96        
     r:+0.80  14.08       29.96 (15.88)                                        
  7 Siefert, Carsyn     FR Youngstown St-LE          NT      30.74        
     r:+0.73  14.05       30.74 (16.69)                                        
  8 Brubaker, Sara      SR Ohio Wesleyan-OH          NT      31.95        
     r:+0.80  14.57       31.95 (17.38)                                        
  9 Adaway, Abby        FR Ohio Wesleyan-OH          NT      32.21        
     r:+0.72  14.83       32.21 (17.38)                                        
 
Event 26  Men 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Senior, Kymani      SR Denison-OH                NT      22.68        
     r:+0.64  10.44       22.68 (12.24)                                        
  2 Gerlach, Eric       SR Denison-OH                NT      23.45        
     r:+0.66  10.99       23.45 (12.46)                                        
  3 Cannon, Wilson      FR Youngstown St-LE          NT      23.70        
     r:+0.62  11.05       23.70 (12.65)                                        
  4 Reed, Matt          SR Denison-OH                NT      24.54        
     r:+0.72  11.39       24.54 (13.15)                                        
  5 Scherer, Ryan       FR Youngstown St-LE          NT      24.81        
     r:+0.67  11.49       24.81 (13.32)                                        
  6 Rassega, Mason      FR Youngstown St-LE          NT      24.95        
     r:+0.61  11.55       24.95 (13.40)                                        
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Peterson, Ally      FR Denison-OH                NP     243.05        
  2 Weiskopf, Tess      SO Youngstown St-LE          NP     235.85        
  3 Jensen, Sharlene    JR Ohio Wesleyan-OH      325.95     176.45        
  4 Moutvic, Quikiu     SR Ohio Wesleyan-OH      158.10     141.40        
  5 Kammerdiener, Bird  FR Youngstown St-LE          NP     133.70        
 -- Clayton, Naomi      SR Denison-OH                NP    X219.20        
 -- Stauss, Mattie      SO Denison-OH                NP    X212.95        
 -- Trapp, Taylor       FR Denison-OH                NP    X209.95        
 
Event 28  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Simmons, Liam       SO Denison-OH                NP     278.95        
  2 Matthews, Christia  SR Youngstown St-LE          NP     166.05        
 
Event 29  Women 100 Yard IM
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Le, Angela          SR Denison-OH                NT    1:00.41        
     r:+0.71  27.36     1:00.41 (33.05)                                        
  2 Pitstick, Mallory   SO Youngstown St-LE          NT    1:02.86        
     r:+0.83  29.86     1:02.86 (33.00)                                        
  3 Mansfield, Tyler    SR Ohio Wesleyan-OH          NT    1:04.00        
     r:+0.70  28.74     1:04.00 (35.26)                                        
  4 Krug, Paris         SR Youngstown St-LE          NT    1:04.29        
     r:+0.74  29.15     1:04.29 (35.14)                                        
  5 McCarthy, Averi     SO Youngstown St-LE          NT    1:07.56        
     r:+0.77  30.81     1:07.56 (36.75)                                        
  6 Jarvis, Abby        JR Ohio Wesleyan-OH          NT    1:09.10        
     r:+0.83  31.94     1:09.10 (37.16)                                        
  7 Adaway, Abby        FR Ohio Wesleyan-OH          NT    1:12.40        
     r:+0.74  34.74     1:12.40 (37.66)                                        
 -- Nutter, Gabriella   SR Denison-OH                NT   X1:02.03        
     r:+0.71  28.84     1:02.03 (33.19)                                        
 -- Morrison, Michaela  SR Denison-OH                NT   X1:02.09        
     r:+0.78  29.02     1:02.09 (33.07)                                        
 
Event 30  Men 100 Yard IM
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wang, Bebe          SR Denison-OH                NT      53.90        
     r:+0.68  24.77       53.90 (29.13)                                        
  2 Cheong, Brandon     FR Youngstown St-LE          NT      55.43        
     r:+0.62  25.62       55.43 (29.81)                                        
  3 Scherer, Ryan       FR Youngstown St-LE          NT      56.45        
     r:+0.65  26.60       56.45 (29.85)                                        
  4 Dooley, Liam        JR Ohio Wesleyan-OH          NT      57.60        
     r:+0.71  27.41       57.60 (30.19)                                        
  5 Tomasic, Zach       FR Youngstown St-LE          NT      58.88        
     r:+0.76  27.75       58.88 (31.13)                                        
  6 Jarvis, Ian         FR Ohio Wesleyan-OH          NT    1:00.12        
     r:+0.74  27.20     1:00.12 (32.92)                                        
  7 Anderson, Iain      SR Ohio Wesleyan-OH          NT    1:00.63        
     r:+0.73  27.83     1:00.63 (32.80)                                        
 -- Stauffer, John      JR Denison-OH                NT     X54.06        
     r:+0.64  24.80       54.06 (29.26)                                        
 -- Biagioli, Francis   SR Denison-OH                NT     X55.91        
     r:+0.68  26.32       55.91 (29.59)                                        
 
Event 31  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Denison University-OH  'A'                       NT    1:39.55        
     1) Kustritz, KT SR                 2) r:+0.53 Morrison, Michaela SR  
     3) r:+0.30 Le, Angela SR           4) r:+0.22 Nutter, Gabriella SR   
     r:+0.67  24.65       50.44 (25.79)     1:15.38 (24.94)     1:39.55 (24.17)
  2 Youngstown State University-LE  'A'              NT    1:40.79        
     1) Bishop, Taylor SR               2) r:+0.48 Olger, Hannah SO       
     3) r:+0.50 Prentice, Casey JR      4) r:+0.29 Whitaker, Aubrey FR    
     r:+0.76  26.26       51.87 (25.61)     1:15.92 (24.05)     1:40.79 (24.87)
  3 Youngstown State University-LE  'B'              NT    1:46.32        
     1) Preski, Josie SO                2) r:+0.33 Leming, Jamie JR       
     3) r:+0.33 Krug, Paris SR          4) r:+0.23 Hollow, Shay JR        
     r:+0.77  26.76       53.42 (26.66)     1:20.38 (26.96)     1:46.32 (25.94)
  4 Ohio Wesleyan University-OH  'A'                 NT    1:47.90        
     1) Fulmer, Emily JR                2) r:+0.38 Jarvis, Abby JR        
     3) r:+0.22 Rozsa, Katie SO         4) r:+0.15 Mansfield, Tyler SR    
     r:+0.71  26.39       54.99 (28.60)     1:21.19 (26.20)     1:47.90 (26.71)
  5 Ohio Wesleyan University-OH  'B'                 NT    1:50.68        
     1) Dickey, Elle FR                 2) r:+0.26 Swartz, Kami FR        
     3) r:+0.33 O'Sullivan, Alyssa FR   4) r:+0.23 VanderVelde, Evelyn FR 
     r:+0.74  27.52       56.07 (28.55)     1:24.07 (28.00)     1:50.68 (26.61)
  6 Ohio Wesleyan University-OH  'C'                 NT   x1:55.30        
     1) Moyler, Liv SO                  2) r:+0.40 Penn, Maddie SR        
     3) r:+0.34 Carmack, Brianna SO     4) r:+0.52 Mayio, Liz SR          
     r:+0.81  30.16       59.25 (29.09)     1:27.98 (28.73)     1:55.30 (27.32)
  7 Youngstown State University-LE  'C'              NT   x2:03.72        
     1) Miller, Taci SO                 2) r:+0.33 Kammerdiener, Bird FR  
     3) r:+0.43 Wrasman, Kayla SO       4) r:+0.18 Weiskopf, Tess SO      
     r:+0.75  27.85       58.23 (30.38)     1:27.99 (29.76)     2:03.72 (35.73)
 -- Denison University-OH  'B'                       NT   X1:42.56        
     1) Kirby, Casey SR                 2) r:+0.30 Colville, Caroline SR  
     3) r:+0.17 Zaravella, Natalie SR   4) r:+0.22 Rusinko, Hannah SR     
     r:+0.75  25.48       51.03 (25.55)     1:16.94 (25.91)     1:42.56 (25.62)
 -- Denison University-OH  'C'                       NT   X1:43.98        
     1) Mesaros, Kate SR                2) r:+0.51 Gullquist, Haley SR    
     3) r:+0.35 Whelan, Zoe SR          4) r:NRT Hsu, Erica SR            
     r:+0.77  26.32       51.76 (25.44)     1:25.24 (33.48)     1:43.98 (18.74)
 
Event 32  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Denison University-OH  'A'                       NT    1:24.38        
     1) Gerlach, Eric SR                2) r:+0.05 Senior, Kymani SR      
     3) r:+0.09 Wang, Bebe SR           4) r:+0.26 Kelly, Christien SR    
     r:+0.68  21.51       41.44 (19.93)     1:03.10 (21.66)     1:24.38 (21.28)
  2 Denison University-OH  'B'                       NT    1:28.54        
     1) Desmet, P.J. SR                 2) r:+0.23 Anderson, Gus SR       
     3) r:+0.26 Williams, Mitch SR      4) r:+0.05 Klemptner, Ryan SR     
     r:+0.71  22.13       44.46 (22.33)     1:06.75 (22.29)     1:28.54 (21.79)
  3 Youngstown State University-LE  'A'              NT    1:31.55        
     1) Rassega, Mason FR               2) r:+0.22 Scherer, Ryan FR       
     3) r:+0.31 Cheong, Brandon FR      4) r:+0.20 Cannon, Wilson FR      
     r:+0.62  23.09       46.07 (22.98)     1:09.99 (23.92)     1:31.55 (21.56)
  4 Denison University-OH  'C'                       NT   x1:31.56        
     1) Baker, James SR                 2) r:+0.26 Jo, Samuel SR          
     3) r:+0.24 Reed, Matt SR           4) r:+0.01 Biagioli, Francis SR   
     r:+0.71  23.22       45.15 (21.93)     1:08.45 (23.30)     1:31.56 (23.11)
  5 Ohio Wesleyan University-OH  'A'                 NT    1:32.22        
     1) Hawes, Colin SR                 2) r:+0.31 Strayer, Austin SR     
     3) r:+0.25 Anderson, Iain SR       4) r:+0.02 Ngqakayi, Aman SR      
     r:+0.79  23.07       46.95 (23.88)     1:10.28 (23.33)     1:32.22 (21.94)
  6 Ohio Wesleyan University-OH  'B'                 NT    1:33.10        
     1) Mitchell, Max JR                2) r:+0.50 Bell, Tyler JR         
     3) r:+0.13 Petty, Justin SO        4) r:+0.06 Kennedy, Owen FR       
     r:+0.68  23.82       47.31 (23.49)     1:10.63 (23.32)     1:33.10 (22.47)
  7 Youngstown State University-LE  'B'              NT    1:36.01        
     1) Lawrence, Chris SO              2) r:+0.55 Quinn, Charlie FR      
     3) r:+0.70 Shellogg, Jackson FR    4) r:+0.43 Tomasic, Zach FR       
     r:+0.72  24.95       47.92 (22.97)     1:11.64 (23.72)     1:36.01 (24.37)
  8 Ohio Wesleyan University-OH  'C'                 NT   x1:42.80        
     1) Dooley, Liam JR                 2) r:+0.16 Blessman, Eric SO      
     3) r:+0.41 Motawala, Aamir FR      4) r:+0.65 Jarvis, Ian FR         
     r:+0.77  25.49       50.41 (24.92)     1:15.65 (25.24)     1:42.80 (27.15)
 
Event 103  Women 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Hsu, Erica                SR Denison-OH                NT    5:19.65        
     r:+0.79  28.37     1:00.12 (31.75)     1:32.89 (32.77)     2:05.91 (33.02)
        2:38.72 (32.81)     3:11.61 (32.89)     3:43.56 (31.95)     4:16.47 (32.91)
        4:48.48 (32.01)     5:19.65 (31.17)                                        
  2 Balbo, Megan              SO Denison-OH                NT    5:19.67        
     r:+0.76  30.32     1:03.15 (32.83)     1:35.82 (32.67)     2:08.08 (32.26)
        2:40.37 (32.29)     3:12.54 (32.17)     3:44.41 (31.87)     4:16.52 (32.11)
        4:48.66 (32.14)     5:19.67 (31.01)                                        
  3 Tierney, Keely            FR Denison-OH                NT    5:22.03        
     r:+0.79  29.99     1:02.04 (32.05)     1:34.39 (32.35)     2:06.87 (32.48)
        2:39.23 (32.36)     3:11.81 (32.58)     3:44.58 (32.77)     4:17.47 (32.89)
        4:50.04 (32.57)     5:22.03 (31.99)                                        
  4 Wright, Eiliana           SO Denison-OH                NT   x5:22.15        
     r:+0.64  30.04     1:03.01 (32.97)     1:35.62 (32.61)     2:08.24 (32.62)
        2:41.12 (32.88)     3:13.66 (32.54)     3:46.06 (32.40)     4:18.28 (32.22)
        4:50.47 (32.19)     5:22.15 (31.68)                                        
  5 Byerly, Kaila             SR Denison-OH                NT   x5:33.75        
     r:+0.76  29.58     1:01.78 (32.20)     1:34.60 (32.82)     2:08.22 (33.62)
        2:41.91 (33.69)     3:16.13 (34.22)     3:50.38 (34.25)     4:24.97 (34.59)
        4:59.60 (34.63)     5:33.75 (34.15)                                        
 
Event 105  Women 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gaguzis, Sophia           SO Denison-OH                NT      55.40        
     r:+0.71  26.73       55.40 (28.67)                                        
  2 Javens, Devin             JR Denison-OH                NT      55.51        
     r:+0.68  26.67       55.51 (28.84)                                        
  3 Crawford, Spencer         SO Denison-OH                NT      56.46        
     r:+0.84  27.23       56.46 (29.23)                                        
  4 Fierstos, Abby            SO Denison-OH                NT     x56.77        
     r:+0.71  27.21       56.77 (29.56)                                        
 
Event 106  Men 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Horton, Drake             JR Denison-OH                NT      46.77        
     r:+0.69  22.53       46.77 (24.24)                                        
  2 Czepukaitis, Nicholas     SO Denison-OH                NT      47.61        
     r:+0.66  23.33       47.61 (24.28)                                        
  3 Gately, Lukas             SO Denison-OH                NT      48.57        
     r:+0.77  23.28       48.57 (25.29)                                        
  4 Novak, Brandon            SO Denison-OH                NT     x50.83        
     r:+0.64  23.99       50.83 (26.84)                                        
 
Event 108  Men 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madden, Patrick           FR Denison-OH                NT      24.56        
  2 Fisher, Chase             FR Denison-OH                NT      25.19        
  3 Morley, Peter             FR Denison-OH                NT      25.49        
 
Event 109  Women 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rusinko, Hannah           SR Denison-OH                NT      34.53        
          r:+0.73                                                              
  2 Kirby, Casey              SR Denison-OH                NT      34.54        
          r:+0.75                                                              
 
Event 110  Men 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lane, Aidan               SO Denison-OH                NT      28.58        
          r:+0.66                                                              
  2 Niehaus, David            FR Denison-OH                NT      29.58        
          r:+0.68                                                              
 
Event 111  Women 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Katz, Ariela              SO Denison-OH                NT    1:01.09        
     r:+0.71  28.18     1:01.09 (32.91)                                        
  2 Taylor, Becca             SO Denison-OH                NT    1:02.28        
     r:+0.74  29.01     1:02.28 (33.27)                                        
  3 Sargent, Savy             FR Denison-OH                NT    1:03.26        
     r:+0.70  29.58     1:03.26 (33.68)                                        
  4 Lenz, Sydney              JR Denison-OH                NT   x1:07.89        
     r:+0.87  31.92     1:07.89 (35.97)                                        
 
Event 112  Men 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arpasi, Michael           SO Denison-OH                NT      50.64        
     r:+0.64  23.80       50.64 (26.84)                                        
  2 Stauffer, John            JR Denison-OH                NT      51.34        
     r:+0.65  23.92       51.34 (27.42)                                        
  3 Chimes, Eric              FR Denison-OH                NT      52.14        
     r:+0.75  24.60       52.14 (27.54)                                        
  4 Kurlich, Andrew           SO Denison-OH                NT     x54.22        
     r:+0.68  25.22       54.22 (29.00)                                        
  5 Wilson, Dayen             JR Denison-OH                NT     x54.66        
     r:+0.72  25.70       54.66 (28.96)                                        
  6 Sternberg, Max            SO Denison-OH                NT     x55.87        
     r:+0.74  25.70       55.87 (30.17)                                        
 
Event 113  Women 25 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Le, Angela                SR Denison-OH                NT      11.33        
          r:+0.70                                                              
  2 Swanson, Olivia           SO Denison-OH                NT      11.91        
          r:+0.75                                                              
 
Event 114  Men 25 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ike, Trey                 FR Denison-OH                NT       9.67        
          r:+0.69                                                              
  2 Verstandig, Kyle          JR Denison-OH                NT       9.74        
          r:+0.68                                                              
 
Event 119  Women 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Horton, Bridget           JR Denison-OH                NT    1:00.09        
              29.24     1:00.09 (30.85)                                        
 
Event 122  Men 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffenkranz, Sean        SO Denison-OH                NT    1:01.88        
     r:+0.75  29.18     1:01.88 (32.70)                                        
 
Event 217  Women 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chiappe, Mia              JR Denison-OH                NT      25.46        
          r:+0.73                                                              
  2 Gaguzis, Sophia           SO Denison-OH                NT      25.89        
          r:+0.73                                                              
  3 Crawford, Spencer         SO Denison-OH                NT      26.07        
          r:+0.85                                                              
 
Event 218  Men 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Chase             FR Denison-OH                NT      21.24        
          r:+0.69                                                              
  2 Verstandig, Kyle          JR Denison-OH                NT      21.49        
          r:+0.68                                                              
  3 Horton, Drake             JR Denison-OH                NT      21.52        
          r:+0.69                                                              
  4 Czepukaitis, Nicholas     SO Denison-OH                NT     x22.05        
          r:+0.67                                                              
  5 Novak, Brandon            SO Denison-OH                NT     x23.33        
          r:+0.71                                                              
 
Event 219  Women 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Swanson, Olivia           SO Denison-OH                NT    1:01.91        
              30.27     1:01.91 (31.64)                                        
  2 Lenz, Sydney              JR Denison-OH                NT    1:06.23        
              32.80     1:06.23 (33.43)                                        
  3 Byerly, Kaila             SR Denison-OH                NT    1:06.68        
              32.56     1:06.68 (34.12)                                        
 
Event 220  Men 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sigloh, Chas              JR Denison-OH                NT      54.14        
              26.30       54.14 (27.84)                                        
  2 Edwards, Jacob            SO Denison-OH                NT      55.56        
              27.02       55.56 (28.54)                                        
  3 Sternberg, Max            SO Denison-OH                NT      55.67        
              27.06       55.67 (28.61)                                        
 
Event 222  Men 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chimes, Eric              FR Denison-OH                NT    1:02.70        
     r:+0.83  29.41     1:02.70 (33.29)                                        
  2 Niehaus, David            FR Denison-OH                NT    1:02.90        
     r:+0.70  29.35     1:02.90 (33.55)                                        
 
Event 223  Women 300 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Balbo, Megan              SO Denison-OH                NT    3:11.19        
     r:+0.75  29.62     1:01.77 (32.15)     1:34.49 (32.72)     2:07.16 (32.67)
        2:39.60 (32.44)     3:11.19 (31.59)                                        
 
Event 224  Men 300 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffenkranz, Sean        SO Denison-OH                NT    2:44.89        
     r:+0.80  24.86       52.15 (27.29)     1:19.74 (27.59)     1:47.86 (28.12)
        2:16.64 (28.78)     2:44.89 (28.25)                                        
 
Event 225  Women 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wright, Eiliana           SO Denison-OH                NT      27.21        
          r:+0.64                                                              
  2 Lantry, Olivia            SO Denison-OH                NT      27.72        
          r:+0.70                                                              
 
Event 226  Men 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arpasi, Michael           SO Denison-OH                NT      22.71        
          r:+0.65                                                              
  2 Kelly, Christien          SR Denison-OH                NT      22.84        
          r:+0.69                                                              
  3 Picozzi, Liam             SO Denison-OH                NT      23.75        
          r:+0.68                                                              
  4 Kurlich, Andrew           SO Denison-OH                NT     x23.92        
          r:+0.65                                                              
  5 Fisher, Chase             FR Denison-OH                NT     x24.63        
          r:+0.72                                                              
 
Event 229  Women 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peel, Izzy                FR Denison-OH                NT    1:02.04        
     r:+0.72  27.30     1:02.04 (34.74)                                        
  2 Berdelman, Emma           FR Denison-OH                NT    1:02.51        
     r:+0.70  28.41     1:02.51 (34.10)                                        
  3 Javens, Devin             JR Denison-OH                NT    1:02.55        
     r:+0.65  28.70     1:02.55 (33.85)                                        
  4 Taylor, Becca             SO Denison-OH                NT   x1:04.00        
     r:+0.75  29.70     1:04.00 (34.30)                                        
  5 Horton, Bridget           JR Denison-OH                NT   x1:05.01        
     r:+0.66  29.93     1:05.01 (35.08)                                        
  6 Katz, Ariela              SO Denison-OH                NT   x1:05.18        
     r:+0.69  29.32     1:05.18 (35.86)                                        
  7 Sargent, Savy             FR Denison-OH                NT   x1:05.49        
     r:+0.67  30.45     1:05.49 (35.04)                                        
 
Event 230  Men 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Houskeeper, Noah          SO Denison-OH                NT      52.54        
     r:+0.64  24.32       52.54 (28.22)                                        
  2 Bevill, Ethan             SO Denison-OH                NT      53.17        
     r:+0.63  24.54       53.17 (28.63)                                        
  3 Cannon, Wilson            FR Youngstown St-LE          NT      53.18        
     r:+0.62  23.99       53.18 (29.19)                                        
  3 Kurlich, Richie           SO Denison-OH                NT      53.18        
     r:+0.73  24.96       53.18 (28.22)                                        
  5 Lane, Aidan               SO Denison-OH                NT     x54.30        
     r:+0.68  25.00       54.30 (29.30)                                        
  6 Gately, Lukas             SO Denison-OH                NT     x56.09        
     r:+0.73  26.15       56.09 (29.94)                                        
  7 Morley, Peter             FR Denison-OH                NT     x56.79        
     r:+0.65  26.85       56.79 (29.94)